Ha varrtok velünk egy kicsit, a végén ilyen szörnyecskés elemózsiás zsákkal kápráztathatjátok el a gyerekeket. Nemcsak csinos, praktikus is, még egy egyhetes banán sem fogna ki rajta a belső viaszos vászon bélésnek köszönhetően:
Amire szükséged lesz egy zacsihoz:
- 2 db 22×11 cm-es külső anyag
- 2 db 22×30 cm-es külső anyag
- 2 db 22×30 cm-es fólia (átlátszó viaszos vásznat használtam erre a célra)
- 2 db 20×15 cm-es fehér vászon, amire rávasalhatod a mintát
- 1 db 4 cm hosszú tépőzárpár
- vasalható fóliára kinyomtatott szörnyecske – LETÖLTHETŐ SABLON ITT
- olló, varrógép
- Nyomtasd ki a letölthető szörnyecskéket a lehető legjobb minőségben vasalható fóliára. Vágd körbe!
- Következzen a vasalás. Olvasd el a vasalható fólia pontos használati útmutatóját, és tartsd be a benne írtakat. A fóliát tedd a fehér színű alapra, vasald rá.
- A rávasalt képeket vágd körbe, így 12×11 cm-es négyzetet kapsz majd.
- Készítsd össze a pontos méretre vágott textildarabokat, és indulhat a varrás.
- Először elkészítjük a szatyorka “fedelét”. Ehhez fogd meg a tépőzárat, és varrd fel az egyik 22×11 cm-es külső anyag színére, a tetejétől 3 cm-re, középre.
- Ha felvarrtad, akkor tedd a másik 22×11 cm-es külső anyagot színével a tépőzáras oldalra.
- Gombostűzd össze három oldalán, és varrd össze.
- Mielőtt kifordítanád a negyedik, össze nem varrt oldalán keresztül, vágd le a sarkait, hogy kifordítás után szebben feküdjön az anyag, majd tényleg fordítsd ki.
- Kifordítás után vasald le a színén, így a negyedik oldal összevarrását is könnyíted, szépen vasald le, behajtva a nyitott szájat.
- Varrd körbe a színén a fület.
- Most elkészítjük a szatyorka elejét. Először vegyél magad elé egy 22×30 cm-es anyagdarabot, és helyezd rá a felvasalt szörnyecskés grafikát, a középvonalától egy kicsit feljebb. Cikk-cakk öltéssel varrd fel a grafikát. Majd fogd a tépőzár ellenpárját, és varrd fel azt is, a felső vonaltól 2,5 cm lefelé, középre.
- Tedd rá a másik 22×30 cm-es anyagot színnel színre, és varrd össze 3 oldalon (a teteje maradjon nyitva)
- Csípd össze az egyik oldalsó sarkát, és hajtsd szét.
- Jelölj ki 4-4 cm-t a középvonaltól, varrd végig többször ezt a vonalat, majd vágd le a csücsköt.
- Cikk-cakk öltéssel varrd végig a vágási vonalat többször.
Ismételd meg a másik sarokkal is ezt a műveletet.
- Most fogd meg a szatyorka fedelét, és a szatyor hátsó színére tűzd oda, varrd fel.
- Így, hogy készen vagyunk a szatyorka külsejével, jöjjön a belső fólia! A belső fóliát helyezd egymásra, és varrd végig a két hosszú oldalát, és az alját úgy, hogy az alja közepén maradjon egy 8-10 cm-es lyuk. Ezen keresztül fogjuk kifordítani majd a szatyorkát, így ne hagyj túl kicsi lyukat. A fóliát lassan varrd, és tartsd egybe a kezeddel, könnyen csúszkál!
- A fóliatasakkal is végezd el a sarok levágó műveletsort. Cikk-cakkozni nem kell, a fólia nem bomlik – szerencsére.
- Most következik az összeállítás! Fogd meg a színére kifordított külső részt, és húzd rá a fóliát úgy, hogy fólia leendő “színe” a külső rész színével találkozzon. Tehát a fólia varrása kifelé nézzen.
Ügyelj arra, hogy a szatyorka fedele a két anyag között legyen!
- Varrd végig felül a szatyorkát, azaz varrd össze a fóliát és a külső részt. Majd a fólián hagyott lyukon keresztül fordítsd ki!
- Amikor készen vagy, a fólia alján lévő lyukat varrd össze.
- A belső fóliát fordítsd bele a szatyorkába, és igazítsd el a sarkait. És következzen a záró varrás, a helyére igazított külső-belső szatyor tetejét tűzd végig körben.
A leírás lehet, hogy egy picit bonyolultra sikerült, de munka közben látni fogod, hogy nagyon egyszerű minden lépés! Jó varrást!
TIPP 1: amennyiben nem dolgoztál korábban vasalható fóliával, mindenképpen olvasd el a pontos használati útmutatót, és végezz próbavasalást! Amennyiben te is világos anyagra szeretnéd felvasalni a szörnyecskéket, vegyél világos anyaghoz illő fóliát, ha sötétre, akkor értelemszerűen sötét anyaghoz való fóliát. Tarts be mindent, ami a leírásban van, a vasaló nem játék, könnyen odaéghet mind a fólia, mind az anyag! Tartsd be az anyagra vonatkozó vasalási szabályokat!