Aki valaha is élt, vagy éppen most lakik egy 50 négyzetméternél kisebb lakásban, az tudja, hogy ez milyen előnyökkel és hátrányokkal jár. Sok felesleges, pakolásra alkalmas hely ugyan nincs, de amilyen hamar rendetlenséget lehet csinálni egy pici garzonlakásban, olyan hamar rendet is. Nagy bulikat, családi és baráti összejöveteleket kevésbé lehet kivitelezni, viszont meghitt, romantikus estéket a párunkkal például pillanatok alatt. Ha viszont egyáltalán nem boldogulsz, és nem tudsz úrrá lenni a káoszon, adunk pár ötletet, hogy tudod praktikusan berendezni akár 15 négyzetméteres mini birodalmad.
Dobozolj!
Praktikus, nemcsak a konyhában, de a fürdőben, sőt gyerekszobában is tudod hasznosítani ezt a módszert. Ha átlátszó dobozokat használsz, még jobb, mert látod, melyikben mi van. Ha felcímkézed, az pedig maga a mennyország, hiszen így mindennek meglesz a helye.
Használj polcokat
Minél több polc, annál több cuccot eltud nyelni apró lakásod a fürdőszobádban, a konyhában, gyakorlatilag az egész otthonodban. Lengőpolcok, beépített polcok mellett nagyon praktikusak a sarokpolcok is.
Építsd be!
Fürdőben, konyhában, nappaliban, előszobában, gyakorlatilag mindenhova tervezhetsz a beépített szekrényekkel. Maximálisan ki tudod vele használni a teret!
2in1
Nagyon jópofák és praktikusak azok a dolgok, amik többfunkciósak. Például ez egy tükör és polc is egyben!
TIPP: A kicsi konyhádban például helyet spórolhatsz a fűszertartókkal, ha azok teteje mágneses, így a hűtő oldalára helyezheted őket, ahelyett, hogy több polcodat is elfoglalnák!
Szekrényajtók
Kicsi konyhában érdemes kihasználni a szekrényajtók belsejét is, ahol fakanalakat, egyéb konyhai eszközöket, fűszereket is tárolhatsz.
Kihúzható fiókok
Ha már az ajtóknál tartunk, és még csak a tervezés fázisában vagy, érdemes kihúzható fiókokkal is számolnod, ugyanis rengeteg konyhai cuccot elnyelnek.
Mini nappali
Bizony, van, hogy a lakás nemhogy az ötven négyzetmétert, de a harmincat is alig éri el. Ilyenkor rettentő jól jön, ha a háló egyben a nappali is. Lehet ezt ízlésesen csinálni:
Inspirálódj a következő nappali–hálós fotókból:
Az 50 négyzetméternél kisebb lakások igazi kis ékszerdobozok, persze megvan a hátrányuk is: nehéz bennük lavírozni, pillanatok alatt óriási a kupi, így sokszor élhetetlenné válnak. Adunk pár tippet, hogy rendezd be ötletesen minikuckód, hogy könnyebbek és élvezhetőek legyenek benne a mindennapok.
A pici hálószoba dilemmája
Pici otthon = pici háló. Persze ezt nem kell tragikusan felfogni. A legkisebb helyből is ki lehet hozni a maximumot. Nézd csak:
TIPP: Hogy a kicsi hálók ne nyomjanak össze, a dekoráción sok múlik. Színekkel és textilekkel érdemes játszani, amelyekkel világossá és légiessé teheted a kis teret is!
Előszoba
Kicsi lakás esetében luxusnak számít előszobáról beszélni, de azért a cipőket, kabátokat valahol mégiscsak le kell tenni. A kicsi előszobának is a legnagyobb előnye a beépített szekrény, de ha erre sincs mód, akkor megteszi egy állvány is:
Mini fürdő
Pici fürdőszobában minden apró helyet ki kell használni. Legyen az a mosdó alatti, feletti, melletti rész. Fonott kosárkákban jól mutatnak a fürdőszobai és piperecuccok, aminek nagy előnye, hogy így egyszerre rendszerezel is.
Olvass még több cikket lakás témában itt, az NLCafén
- Egy garzonlakás is lehet erotikus – fotók
- Egy igazán csajos lakás
- Lakásdekorációs ötletek őszre
- Férfias energiák egy eklektikus lakásban