1. Több, mint kanapé – HANNABI
A Hannabi márkát és a tervezőt, Rácz Anikót sokan ismerik, akik kicsit is figyelemmel követik a hazai designéletet. A 2010-ben alapított brand műhelyében a tradíció találkozik a személyes igényekkel és minőséggel, amelyet a kortárs designnal ötvöznek. Úgy tűnik az ergonomikus ívek és a vevőközpontú gondolkodásmódnak meglett az eredménye, ma a régió vezető márkái közé tartozik. Megrendelői között megtalálható az ENSZ bécsi székháza, a Magyar Nemzeti Galéria és például az ausztriai Magyar Nagykövetség. Webshopjukban számos kanapé közül választhatunk, hozzájuk pedig többféle kiegészítőből válogathatunk.
Fotók: HANNABI/Facebook
2. Környezettudatosság – Fészek Részek
Hulladékminimalizálás? Csak természetes alapanyagok? Otthon könnyen összerakható, lapra szerelt bútorok? Mindez egy magyar márkától? Igen, a Fészek Részek ezt kínálja! A CNC technológiának és a számítógépes vezérlésnek hála a nyírfalapokból kivágott bútorelemeknél 5 százalék alatt képesek tartani a hulladék mennyiségét! A bútorrészeket a fizika törvényei, azaz a csapolások tartják össze, így nincsen se csavar, se ragasztó az összeszerelés során. A márka mögött álló Bergovecz László a letisztult, mégis különleges formavilágra esküszik, ami egy újszerű formatervezési folyamatból ered: az egyik fő szempontjuk ugyanis az anyag pazarlásának minimalizálása.
Fotók: Fészek Részek/Facebook
3. Magyar bútordesign újjáépítői – Plydesign
A Plydesign története 25 évre nyúlik vissza, ekkor alapította ugyanis Babits Tamás és apja, aki korábban a Balaton Bútorgyár termeléséért felelt. Nemcsak a hazai porondon, de a nemzetközi színtéren is sikeresen méreti meg magát a Plydesign: idén másodszorra állítottak ki a rangos bútorkiállításon, Stockholmban. A fő alapanyaguk a rétegelt lemez, ebből élesztenek újjá régi bútorokat, de az innovációra is nagy figyelmet fordítanak, számos fiatal alkotót támogatnak. Tervezőjük, Kerékgyártó András itthon és Finnországban egyaránt tanult bútortervezést. Látásmódját nagyban befolyásolta a skandináv design, amit mint külső szemlélő nézett, sajátos kulturális hátterével keverve egy jellegzetes elegyet hozott létre.
Fotók: Plydesign/Facebook
4. Lámpák, lámpák, lámpák – Adamlamp
Az Adamlamp megkerülhetetlen, ha a hazai design lámpákról van szó. A márkát alapító Juhász Ádám a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen végzett, majd a diploma után kezdett el lámpák tervezésével, készítésével foglalkozni. Az Adamlamp termékei az árnyék és a fény játékán alapulnak, így egyedülálló hatásokat hoznak létre. A lámpák tervezésekor az alkotó a geometrikus és természetes formákkal egyaránt dolgozik. Egy Adamlamp garantáltan karakteressé teszi azt a helységet, amibe bekerül, egyből vonzza a belépő tekintetét.
Fotók: Adamlamp/Facebook
+1. Színes drótfeliratok – Lagom
A Lagom márka színes, drótból hajlított feliratokkal dobja fel az unalmas tereket. Legyen akár szó gyerekszobáról vagy éppen a nappaliról, bátran díszíthetünk a termékeikkel! A legjobb, hogy választhatunk az előre meghatározott mintákból, feliratokból, de akár egyedi kéréseket is teljesítenek. Mivel minden felirat kézzel készül, ezért garantáltan egyedi díszt kapunk.
Fotók: Lagom/Facebook