Új regényfolyam

nlc | 2002. Június 28.
Két könyv jelent meg, amelyek arra hivatottak, hogy Xéna és Herkules után végre a magyar mitológiával is megismerkedhessünk. A cselekményes fantasy-regények két sorozatot kezdenek, amelyek a végükön összeérnek majd!

Szélesi Sándor: Vadásznak vadásza






Két nemzetség vadászai feszülnek egymásnak egy lelőtt szarvas felett az erdőben, és virtusból össze is verekednének, ha meg nem jelenne a közelükben egy sosem látott lény: egy tűzlidérc. Ezzel kezdetét veszi a puszták lovas harcosainak mágikus története, legendás kalandjaiknak sora.
Világtól elrugaszkodott szörnyek támadják meg a jurtafalvakat. Egy ilyen küzdelemben sebesül meg az Ágos nembéli Erdőjáró, ám hiába kockáztatja életét a harcban, nem mentheti meg húgát, a Belénybéli Kondor feleségét. Kondor bosszút fogad a férfi ellen, de Erdőjárót is gyötri a lelkiismeret, ezért önkéntesen vállalja, amit rettegő társai sorsául szánnak: száműzetésbe megy.

Merv sámán, aki Erdőjáróban a sámánok hatalmának jövőbeli lerombolóját sejti – nem is alaptalanul – a szellemek sugallatára két gyilkost küld nyomába.
Erdőjáró vándorlásai során egy hatalmas fára bukkan, amely az egekbe nyúlik. Felkapaszkodik a fára – nyomában Kondorral –, s egy másik világot talál: a felsőbb eget, a mágia otthonát, ahol a varázslók hatalmasabbak, mint a földön, ahol a természetfeletti lények mindennaposak, s ha megölik papját, személyesen jön bosszút állni Szemes, a mindent látó Napatya. E világot istenek teremtették isteneknek.
Kondor nem akar beleavatkozni az egek küzdelmeibe, de a harcok utolérik, s máris két félelmetes sereg vonul fel egymással szemben, hatalmasságok mágikus harcával fenyegetve. Ez már nem csupán két tüzes lelkű vadász összecsapása…

A Zsoldos Péter-díjas Szélesi Sándor e legendás, elfeledett múltban játszódó története a lovas-nomád életmódból, a keleti puszták letűnt népeinek mágikus világképéből és istenvilágából szövődött. Még soha, senki nem tárta így elénk a régmúltat, és nem mesélt ilyen sodró lendülettel, izgalmas módon vadászokról, sámánokról, táltosokról.







Fonyódi Tibor:
Isten ostorai

A Zsoldos Péter-díjas szerző Isten ostorai című regényében Torda táltosnak és védencének, Attilának, a hunok uralkodójának kalandos életét meséli el. A táltos hangján megszólalva elkalauzolja olvasóit a hun királyok Volga-parti udvarába, majd Erdélybe, ahol egy titokzatos táltosmester megkezdi a kis Torda felkészítését. A megszerzett képességek birtokában a tizenhét esztendős Torda nyugatra utazik, és letelepszik a Pilisben, ott készül az akkor még gyermek Attila szolgálatára… Évekkel később Torda már Attila árnyékában élve szövi a világtörténelem szálait… A történet középpontjában annak a legendás kardnak a sorsa áll, amit a világhódító hun király alakjához köt a mitikus hagyomány…

Torda elbeszélésének hátterében felvillan a hanyatló nyugatrómai birodalom története, megelevenedik Constantinus és Johannes császárok – Bizánc és Ravenna – harca a birodalom egyesítéséért, találkozhatunk egy nagyformátumú reálpolitikussal és katonával, az Attilát Catalaunum-nál megállító Aetius Flaviusszal, és megismerjük a híres Tisza-parti Attila-palota építésének történetét, Dobogókő, és magukat a hunoktól származtató székely nép titkát.

A tudományos-fantasztikus regényeivel Harrison Fawcett néven népszerűvé vált Fonyódi Tibor műfajt és stílust váltott ezzel a művével. A klasszikus történelmi kalandregényt a fantasy elemeivel ötvöző lendületes sodrású regénye felejthetetlen élményt nyújt az olvasók számára.
Exit mobile version