Barcelonát feltétlenül látni kell. Ez az õsi város elképesztõ átalakuláson ment át az utóbbi évtizedben. A múltat a régi épületek felújításával becsüli meg, de mivel mindig is az újat kereste, új épületekkel és létesítményekkel igyekszik még frissebbé válni.
Aki szeretné megismerni Barcelonát, annak tudnia kell egy-két dolgot Katalóniáról (spanyolul Catalunyának hívják) is. Barcelona Katalónia központja, ami Spanyolország északkeleti részén fekszik. A múlt században Spanyolország legfejlettebb régiója volt, és ezt a szerepét máig sem veszítette el. A barcelonai látni- és tennivalók mennyisége a város méretéhez képest szokatlanul bőséges. A középkori, gótikus városmagban hihetetlenül gazdag építészeti örökség vár. A város még egy közönséges szerdai napon is olyan, mint máshol a millenium: nyüzsög, vidám emberek járnak fel-alá, korzóznak a Ramblán, zene szól mindenfelől, kicsi, hangulatos éttermek, kocsmák, bárok, táncos mulatóhelyek, kifőzdék, kávéházak, teázók, diszkók váltogatják egymást.
A város szülötte a katalán származású Gaudí, akinek egyedülálló építészeti stílusa napjainkban is emberek százait vonzza oda. Barcelona világhírű jelképe, a Sagrada Familia is az ő alkotása. Összetéveszthetetlen, gyakran organikus építészetként jellemzett stílusa mór, gótikus és barokk elemeket használ, ezt ötvözi sajátos módon mesebeli megoldásokkal: gombakalapra emlékeztető tetők, arcot formázó ablakkeretek, összetört cserépből és csempéből kirakott színes mozaikok, egy elszállt elme hihetetlen alkotásai. Annak idején akár őrültnek is tarthatták volna, ha kicsit konzervatívabbak a városatyák, de így szerencsére inkább sok nagy megrendelést adtak neki.
Legnagyobb, máig befejezetlen műve a Sagrada Familia székesegyház, a spanyol katolicizmus utolsó hatalmas alkotása. Gaudí 200 évre becsülte a felépítéséhez szükséges időt, de groteszk halála (egy villamos alatt végezte, ismeretlen holttestként regisztrálták, mert senki nem ismerte fel) miatt annyira sem sikerült befejeznie, mint tervezte.
A városban komoly zenei és színházi hagyományokat ápolnak, és a világ legjobb előadóművészeit sikerül megnyerniük. Vegyük hozzá mindehhez a kellemes éghajlatot, a változatos és izgalmas konyhát, a helyi borokat és a jó minőségű vásárolnivalókat (kézműipari termékek, régiségek, a legújabb divat szerinti ruhák és egyéb modern holmik) – és máris képet alkothatunk arról, miért is vonzó úticél Barcelona.
Ennek a városnak stílusa van, az éjszakai élet pedig egyenesen bódító. Barcelona mintegy négymillió lakosának nagy része az utcán ünnepelt, amikor 1986 októberében bejelentették, hogy a nyári olimpiai játékok megrendezésére beadott negyedik pályázat sikeres volt. A XXV. olimpiai játékok 1992-ben megerősítette: érdemes volt magán- és közadakozásból felújítani a várost, és építkezni, a világ figyelmét magukra vonni Az 1888-as és 1929-es Világkiállítás örökségeként nagyszerű épületek maradtak az utókorra.
Az idelátogatók többségét mégis a régi, megfoghatatlan okok ejtik rabul. Barcelona megbabonázza az idegent, és ha az többször ellátogat ide, a varázs mit sem gyengül, sőt, a hely bája csak tovább erősödött a 80-as évek óta.
Látnivalók: csodálatos platánsor szegélyezi a Ramblast az óvárosban, tele kávézókkal, butikokkal, bárokkal, virág-és madárpiacokkal. La Sagrada Família (dóm), Palau de la Musica Catalan (zenepalota), Antoni Gaudí Güell parkja. Rengeteg múzeum, mint pl. Museu d’Art Modern, Picasso Múzeum.
Barcelona card
Ez a kártya érvényes a tömegközlekedési eszközökre (metró, busz). Kedvezményes belépést biztosít max. 50%-ig számos nevezetességbe, múzeumokba, valamint egyes üzletekben árkedvezményt. Érvényesség 48 óra.
6.300; HUF/felnőtt
5.200; HUF/gyermek