1985. július 7-e egy átkozottul forró vasárnap volt. Boris Becker épp azon fáradozott, hogy rivaldafénybe kerüljön, és történelmet írjon azzal, hogy õ lesz az elsõ német és az elsõ nem kiemelt, aki megnyeri a wimbledoni tornát.
Kevin Current legyőzve ő lett minden idők legfiatalabb bajnoka is. Kemény szerváival Boris uralta a teniszpályákat, hirtelen szupersztárrá vált. 17 évesen elérte azt, amire mások egy életen át várnak. Mire szavazhatott, már milliomosként élt Monte Carloban. Büszkén vezette Németországot a Davis Kupához, de megijedt attól a patriotizmustól, amit kiváltott. Hirtelen nem csak Beckenbauer és focistái lettek a sportistenek: Beckerrel és Steffi Graffal Németország tenisznemzetté vált. Mindenki akart egy darabot belőle, a hírnév pedig lassan kényszerzubbonnyá vált rajta.
1987-ben először kapott ki Wimbledonban, Peter Doohan verte ki a második fordulóban. 1989-ben egy hosszabb sérülés után tért vissza, megnyerte a Davis kupát, Wimbledont és a US Opent is. 1991-re a világranglista első helyén állt, igaz, csak 12 hétig. Ekkor jött azonban Michael Stich, akivel Wimbledonban a döntőben találkoztak. A fiatal, ismeretlen Stich ugyanúgy csinált történelmet, mint anno Becker. Talán ennek hatására is hagyta ott edzőjét, Tiriacot. Karrierjét kis időre félretette, összejött Barbara Feltus-szal, a színesbőrű lánnyal.
1993-ra kiesett az első 10-ből, s nyolc év után először ő lett a második számú német teniszező, Stich után. Barbarát elvette, s nemsokára megszületett Noah, gyermekük. 1995-ben egy új edzővel visszatért a rivaldafénybe, megnyerte 6. Grand Slamjét, az Ausztrál Opent. Több kisebb-nagyobb siker után 1998-ban úgy döntött, visszavonul a tenisztől. Azóta félrelépéseivel került be az újságokba, többek közt „öt másodperces” menetével, aminek eredménye egy „fattyúgyermek” lett. Úgy tűnik azonban, hogy Babs megbocsát férjének.