Nekem tetszett. Mert nõkrõl szól, nõknek. Mégsem szingliregény, mégsem önsegítõ könyv. Mégsem álportré vagy riport a leszakadókról és a feltörekvõkrõl. Ez a kötet egy sorozat elsõ része, amely tizenkét szemszögbõl mutatja be a nõket.
Az első kötet, amely most jelent meg, a történeti szemszög. Mielőtt azonban ez bárkit is elriasztana, sietek tisztázni, hogy csak a szövegek megírásának ideje történelmi, tartalmuk bizony elég érdekes ma is. Ott vannak például Szendrey Júlia levelei, és egy Vachot Sándor feleségének feljegyzései, amelyekből kiderül, hogy is lehetett máshoz menni a nagy költő után. Elolvashatjuk Jászai Mari leveleit öltöztetőnőjéhez. Kell ennél jobb pletykaalap?
Találunk ezeken kívül verseket, írásokat olyan korokból, amikor a nőknek leginkább a konyhában volt a helyük, örülhettek, ha írni megtanították őket. Hát a kötetben szereplők bizony igazán megtanultak írni, olyannyira, hogy több évszázaddal ezelőtti szövegeiket nem nagyon tudjuk letenni.
És nekem tetszett az is, hogy a könyv annyira igényes kiállítású. Olyan kedvesen kicsi és kézhezálló, hogy már csak ezért sem tenné le az ember.
Várjuk a többi tizenegy kötetet.