Picasso és az újjászületés évtizede

nlc | 2004. Július 02.
Július 2-án nyílt meg a Pablo Picasso grafikai munkáit bemutató tárlat a Mûcsarnokban. A közel 100 Picasso-képet tartalmazó gyûjtemény szeptember 12-ig tekinthetõ meg.





A Picasso-kiállítással egy időben egy másik tárlat is látható lesz, amely az ötvenes évek spanyol művészetét és designját mutatja be, többek között festményeken, szobrokon, fotókon és használati tárgyakon keresztül. Az Espana 1950 – Az újjászületés évtizede című kiállítás Picasso kor- és pályatársait – köztük a szomszédos Szépművészeti Múzeumban szintén önálló tárlattal szereplő Mirót is – mutatja be, a középpontban elsősorban festmények, szobrok, a kort idéző fényképek és használati tárgyak, valamint képző- és iparművészeti műremekek állnak.


Espana 1950






Picasso: Orgaz gróf temetése


Az újjászületés évtizede
2004. július 2 – szeptember 12.

A kiállításon kiemelt jegyárak érvényesek:

Felnőtt jegy: 900 ft
Diák jegy: 400 ft
Egyéb kedvezményes jegy: 400 ft
Családi jegy (3-8 fő): 1500 ft


Budapest XIV., Hősök tere
Információ: 460 7000
info@mucsarnok.hu


A kiállítások nyitvatartása:
Hétfő kivételével naponta 10-18 óráig
csütörtökön 12-20 óráig


A polgárháború utáni Spanyolországban megtorpant az avantgárd művészet fejlődése. A művészeti gyakorlat és képzés eltávolodott a modern kifejezésformáktól az önkényuralmi rendszert kiszolgáló “birodalmi” realizmus irányába. Az 1940-es évek végén azonban (jó 10 évvel a polgárháború után) az avantgárd művészet szereplői ismét megjelentek a spanyol művészet színpadán: nem kis erőfeszítések árán mégis elérték, hogy bekapcsolódjanak a nemzetközi kezdeményezésekbe. Ekkor rögzültek azok az alapvető jegyek és vonások, amelyek a spanyol kultúrát egészen a hetvenes évek elejéig fémjelezték. Ezért nevezik az 1950-es éveket Spanyolországban az újjászületés évtizedének. A látogató élményét különösen fokozó korhű installáció egyedülálló módon mutatja be a spanyol művészet sokoldalúságát ebben az ellentmondásos korszakban. A képzőművészeti műfajok: festészet (Tápies, Saura, Millares, Feito, Sempere, Palazuelo, Canogar…), szobrászat (Chillida, Martín Chirino, Andreu Alfaro, Oteiza…), sokszorosított grafika (Manolo Prieto, Ricard Giralt-Miracle…) és az építészet (Oriol Bohigas, Coderch, Fernández Alba, de la Sota, Sáinz de Oiza…) bemutatása mellett, válogatott filmrészleteket is láthat majd a közönség.

Exit mobile version