Ugyanis Észak-Afrika legkisebb országa, az egykori Karthágó rendkívül gyakorlatiasan építette fel vonzerejét: sem a golf-, sem a szörf-, bikini-, vitorla-, búvár-, vagy akár néprajzőrült hazai turistadarab nem marad szórakozás nélkül.
Városról városra
De pihenhet az a napszemüveg mögött megbújó szem halakon és pálmafákon is. Utazzunk tehát Sidi Bou Said-ba, a Tuniszi-öböl legszebb tengerparti városába, és gyakorlott utazóként arra kérünk mindenkit: a tengerparti kávéházakat senki se hagyja ki.
Hasonló élményben lesz részünk, ha Sousse-ba látogatunk vagy Kelibiába: nyugalom, béke mindenütt. Akinek azonban az üdülésből minden kell, az keresse fel Hammametet. Induljon először a Cap Bon félszigetre, és ahonnan a legtöbb fényt és a legtöbb zenét kapja, ott foglaltasson szobát. Ha kissé drága, löködjük magunkat tovább Nabeul-ba, amely azon kívül, hogy olcsóbb, az ország legnagyobb piacterével is büszkélkedhet. Romokért Douggába utazzunk, vagy Kerkouane-be. Az elsőben római színházat találunk, Szaturnusz-templomot, meg magasan képzett emberhadat, ha júliusban, a Dougga Színházfesztivál időpontjában érkezünk a városba. Kerkoune-ben újabb romok, de csak azért, hogy előismeretekkel értékeljük El-Jem Colosseumát, amely a Világörökség része.
Szinte minden utazásszervező kedvelt alternatív programként hirdeti, hogy berberek barlanglakásaiba kalauzol el minket, és mi legyünk annyira európaiak, hogy el is fogadjuk az invitálást. De legyünk annyira körültekintőek is, hogy az ott készült fotókat itthon ne úgy adjuk el, mint a tunéziai nyomor ékes példáit, inkább, mint a szórakoztatás kimunkált formáját. A terepen szintén gondoljunk erre, és minden könnyebb lesz.
Egyébként ott is, és mindenhol nyugodtan együk magunkat eszméletlenre. Lesz mivel: a kuszkusz milliónyi variációval támad az étlapokról, amelyekben a gőz felett főzött búzadara a közös, a körítés viszont mindig más: birka-, csirke-, halapák siratják el csendben ivadékaikat. A főfogás előtt alapozzunk brikkel, amely a húsos táska névre hallgat a szótárakban, és van benne minden, ami szem-szájnak A felfalás előtt igyunk Thibarine datolyalikőrt vagy Boukha fügepálinkát, a végén meg öblítsünk Celtia sörrel, ha a mézédes sütemények még hagytak helyet a gyomorban.
A parfümök, fűszerek, bőrök, ezüstök, szőnyegek bazárbirodalmait csak kellő alkuérzékenységgel hódítsuk meg, és ne féljünk: az árusok amolyan néplélektani okokból inkább szórakoznak, mint átvernek a sok hablatyolás közben. A taxisoknak ez nem szokásuk, pláne nem azoknak, akik fix tarifáért dolgoznak, igaz, ők öt embert szállítanak egyszerre, amelyből kettő biztosan burnuszt vagy kasafiát visel. Vicces utazókként öltözzünk be mi is frissen vásárolt arabs ruhánkban, haragudni érte nem fognak, lévén a tunéziai barátságos nép.