Batarita táncszínház

nlc | 2004. Október 29.
Itt nem lesznek meztelen japán lányok folpack-ba csomagolva. Helyette lesz viszont sok érzelem, ösztön, kicsavart és kétségbeesett mozdulatok a szerelem és testiség világából. Batarita nem viccel.

Batarita társulat:
• Élvezi a világoszöldet
• Teljesen áttetsző

2004. november 8-9. 20.00
Szkéné Szinház
(Műszaki Egyetem Főépület 2. Emelet)






Bár ez nem jelent semmit különöset, mindkét darab bemutatója Prágában volt 2001-ben, a Duncan Center-ben megredezett nemzetközi koreográfusverseny keretében, mely után színpadon nemigen voltak láthatóak. A darabok külön életet kezdtek élni, meghivást kaptak a Műcsarnoktól, az Ernst Múzeumtól, a Műhely Alapítvány Trafóban megrendezett “Inspiráció” programjától és két alkalommal a Mediawave Fesztiváltól is, és az előadások során gyakran különös terekben kellett az alkotóknak játszaniuk. Most viszont, a Szkéné Szinháznak köszönhetően, újabb alkalom nyílik arra, hogy láthassuk a darabokat úgy, ahogy három évvel ezelőtt a prágaiak.

Batarita és alkotótársa 2000 óta dolgozik, kísérletezik együtt. Munkáik az érzelmekből, az ösztönökből és az általuk keltett energiákból kiinduló fizikalitásra épülnek.

Legutóbbi közös munkáikkal elsősorban színházi kereteken kívül jelentek meg: lóistállóban, üzletek kirakatában, kávézóban, középkori romokon, erőd udvarán…, mert mindig is insipirálták őket a különleges helyszínek adta formák, színek, anyagok, illatok. Így a már meglévő darabok is folyamatosan alakultak/alakulnak a különböző feltételek és az improvizáció adta lehetőségek következtében.

Batarita 2003-ban Párizsban dolgozott a Cie Ixkizit ösztöndíj-programja keretében, idén pedig Bécsben, a DanceWeb nemzetközi táncszervezet rezidens programjának magyar meghívottjaként. Szólói és a társulat részére készített koreográfiái az emberi ösztönökkel kapcsolatos kutatómunkájának eredményein alapulnak. Így születtek a Zsigervirág és az Ingrata Persona című darabok, melyeket a Szkéné SzÍnház, a MU Színház és a Nemzeti Táncszínház tart repertoáron, és ezen tanulmányokra épül a hamarosan bemutatásra kerülő Szélcsend c. munkája is.

Mindkét este programja ugyanaz.
Az est hossza kb. 70 perc.

1.
cím: Élvezi a világoszöldet
koreográfia: batarita
tánc: Pintér Gabesz, batarita
zene: Ligeti György: Szimfónia 100 metronómra
fotó: Szabó Péter
támogatók: Műhely Alapítvány, Trafó Kortárs Művészetek Háza
bemutató: Prága, Duncan Center

szünet

2.
cím: Teljesen áttetsző
koreográfia: batarita
tánc: Pintér Gabesz, batarita
fotó: Szabó Péter
támogatók: Műhely Alapítvány, Trafó Kortárs Művészetek Háza
bemutató: Prága, Duncan Center
Exit mobile version