A három nap alatt betekinthetünk a rózsatermelők mindennapjaiba: megismerhetjük a Szőreg környéki rózsaföldeket, a földeken folyó napi munkát. A jelenlegi termelési módszerek, eszközök mellett Magyarország első Rózsamúzeumában az évszázados múltra visszatekintő tárgyi- és írásos emlékeket tekinthetjük meg.
A szakmai közönség mellett minden érdeklődő, rózsaszerető látogató számára önfeledt kikapcsolódási lehetőséget kínál a rózsaünnepi forgatag számos kiállítással, látnivalókkal és kulturális programokkal.
Szőreg |
Szőreg a Tisza és a Maros szögében, Szeged belvárosától délkeletre fekszik, 1973 óta Szeged új városrészének számít, s már régóta szinte teljesen egybeépült a szomszédos Újszegeddel. |
A Rózsaünnep fő látványossága a szombat délután megrendezésre kerülő karneváli felvonulás, ahol több százezer rózsaszállal feldíszített ünnepi menet vonul végig Szőreg utcáin. A felvonulást követően hajnalig tartó koncertek, színpadi programok, tűzijáték szórakoztatja a Szőregi Rózsaünnep vendégeit.
A Rózsaünnep színpadán a helyi, hagyományőrző együttesek mellett országos ismertségű együttesek, előadó művészek is fellépnek. Az idén Bródy János (június 24. péntek, 20.30.)lesz a rendezvény vendége.
A Rózsaünnepen felhasznált közel egy millió rózsát Szőreg és térsége rózsa-termelői biztosítják. |
Immár második alkalommal választanak Rózsakirálynőt, aki egy éven keresztül viseli ezt a megtisztelő címet.
Közlekedés: Szeged Budapestről az M5-ös autópályán, Makóról a 43-as, Debrecenből a 47-es, Bajáról az 55-ös számú úton közelíthető meg.
Ha autóbusszal vagy vonattal érkezünk Szegedre, az alábbi módon juthatunk el a Rózsaünnep helyszínére:
autóbusz:
A Mars téri Autóbusz-pályaudvarról a 60-as vagy a 60Y-os helyi járattal kb. 15 perces utazással közelíthető meg a Rózsaünnep helyszíne.
vonat:
A Szegedi Vasútállomásról az 1-es villamossal juthatunk el a Széchenyi térig, ahol átszállhatunk a 60-as vagy a 60Y-os jelzésű helyi autóbuszjáratra.
Tipp: Szőreg honlapja »