Natalie Imbruglia |
Jegyek hol és mennyiért?
Az idei Szigetre naponta – a nulladik napi Illés-koncertre is – 5000 forintért lehet majd bejutni. Az elővételes hetijegyet 5 jegy áráért, azaz 25000 forintért, a kapuban a hetijegyet 6 napijegy áráért, tehát 30000 forintért lehet megvenni. A szokásos helyek mellett az ország 3700 pontján, többek között postákon, lottózókban, szupermarketekben lehet jegyeket vásárolni. A sziget oldalán online jegyrendelés is üzemel.
Mivel menjünk odáig?
Autóval: Szentendrei úton (11-es), a Mozaik utcai felüljárónál jobbkanyarral (parkolni nehéz lesz)
Hajóval: a Margit-híd Pesti hídfőjétől
Szentendrei HÉV-vel: Filatorigát megállónál kell leszállni
Vidékről Volánbusszal féláron lehet utazni, ha a Sziget a cél.
Részletekért kattints ide! »
Komfortosabb lesz a Sziget
Nézzük át, mi is lett az idei minőségfejlesztő program eredménye! Első körben jöjjenek az esszenciális tudnivalók és a szigetlakók életérzését nagyban befolyásoló higiéniai, környezeti és élelmezési tényezők.
Természetesen az eddigi szolgáltatások továbbra növelik komfortérzetet – a közismert szigetes szinten tehát a mosodától a csomagmegőrzőig, gyerekmegőrzőtől a polifoam-kölcsönzőig semmit nem szerelnek le, ami már bevált.
Újdonságként könyvelhető el, hogy a tavalyihoz képest 10%-kal több lesz a tisztálkodóegység és vadonatúj tusoló-konténerek is debütálnak. A nagy sátrak szellőztetését a korábbinál 10-szer nagyobb teljesítményű ventillációs rendszer szolgálja.
The Brand New Heavies |
Nagyobb területen préselődhetünk, mivel a Nagyszínpad előtti nézőtér területe a sztárok számával egyenes arányban nő. Az erősre tervezett program és az Illés koncert – miatt várható tömeg számára a szervezők a teret úgy alakítják ki, hogy ott akár a korábbi 40.000 helyett – 50.000 néző is elférhessen.
További újítás az idei Szigeten, hogy az ételhez vendéglátó negyedekben juthatunk. A szervezők törekvése az volt, hogy mint több nagyvárosban, úgy itt is legyenek vendéglátó blokkok, ahol egy helyen megtalálhatja a látogató a különböző típusú vendéglátó egységeket. Az idén kísérleti jelleggel öt ilyen vendéglátó centrumot alakítanak ki a szervezők.
A Sziget területén 0-tól 24 óráig, azaz egész nap üzemel majd egy Tesco áruház is. Itt gazdaságosan vásárolhatsz a nap bármely időpontjában végre nem kell kívülről becipelned a kolbászt, a kenyeret, az italt, a gombelemet, a boxeralsót vagy a százas papír zsebkendőt.
Nulladik nap – utolsó Illés koncert
A hazai rock- és kultúrtörténet egyik legnagyobb legendája, az Illés zenekar Szörényi Örssel kiegészülve tartja meg a zenekar utolsó koncertjét augusztus 9-én, a Sziget nulladik napján.
Sztárfellépők a Nagyszínpadon
Néhány abszolút favorit a Nagyszínpad kínálatából: harmadik alkalommal, ezúttal új énekesnővel lép szerdán a Sziget színpadára a Morcheeba.
Morcheeba |
Csütörtökön hallgathatjuk az olasz-ausztrál származású, Natalie Imbruglia lendületes popdalait. (Ne felejtsük persze azt se, hogy hazai koncertszínpadon ritkán láthatunk ennyire szép szemekkel megáldott, bájos, ugyanakkor hiteles énekesnőt.)
Szombat estére érkezik a kilencvenes évek második felének legnagyobb hatású amerikai rockzenekara, a Korn. Ők azok, akiket irdatlan lelkesedéssel követeltek minden évben a sziget.hu kívánsággépén, akik a mai napig divatot diktálnak öltözködésben, hangszerkezelésben, hangszerhasználatban.
Vasárnap az újklasszikus punk Toy Dolls és a hazai nagy kedvenc Kispál viszik a prímet.
Hétfőn Roots Manuva, az egyre markánsabb brit hiphop-színtér talán legfontosabb figurája, majd kihagyhatatlanul Sziámi és végül pedig a nagyok közül is az egyik legnagyobb, az elmúlt bő húsz év egyik rockzenei alaptörténete, Nick Cave and the Bad Seeds lesz a program.
Mory Kante |
A Világzenei Színpad két szenegáli favorittal kezd: szerdán Youssou N’Dour, csütörtökön Baaba Maal lép fel. A guineai Mory Kante, aki 2002-es koncertje óta teljesen átszervezte a zenekarát, most tisztán akusztikus programmal jelentkezik. Az algériai rai zene hívei az első napon minden idők legnagyobb rai-énekesnőjét, a nyolcvanegy éves Cheikha Rimittit hallhatják, az utolsón pedig Khaledet, a tavaly új lemezzel jelentkező rai-királyt.
A világ legjobb klezmerzenekarának tartott New York-i The Klezmatics is teljesen új produkcióval érkezik: Joshua Nelson és Kathryn Farmer társaságában gospelt játszik, míg a kubai Buena Vista Social Club-sorozatban ezúttal a trombitás Manuel Guajiro Mirabalé a főszerep.
És természetesen idén is bizonyíthat számos magyar zenekar. A Ladánybene 27 koncertje Bob Marley születésének hatvanadik évfordulójáról emlékezik meg; a tíz év kihagyás után újjáalakult Barbaro súlyosabb etnorockot játszik, mint valaha; a Besh o droM pedig új lemezzel zúz változatlanul.
Válogatott programcsemegék
A WAN2 Színpad idén is a stílusok fergeteges kavalkádját ígéri. Nemzetközi sztárjai közt itt lesz idén a Fishbone. Az 1979 óta működő Los Angeles-i székhelyű zenekar első lemeze megjelenése, 1985 óta verhetetlen, a legjobb hibrid zenét játszó muzsikusok, mágikus hatású kultuszzenekar.
Az utolsó nap nagyot szól a WAN2-n, a HidaJimbo dobshow múltat, jelent és jövőt összekötő, sajátos japán zenei projekt, melynek központi figurája Shuichi Hidano, aki a japán zenei tradíciót pontosabban az ősi japán dob-hagyományt elegyíti a modern zenék világával.
HidaJimbo |
A színházi-, és táncsátorban fellépő hazai nagyágyúk – LA Dance Company, Frenák Pál Társulata, Bozsik Yvette Társulat, Szegedi Kortárs Balett – mellett számos nemzetközi produkció színesíti a kínálatot.
Az ausztrál társulat a Snuff Puppets 4 napon keresztül árasztja el a Szigetet különböző óriás bábjaival. Három utcaszínházi előadást láthatunk majd tőlük a Cows, a Boom Family és a Seagulls címűt. Legyen meglepetés, hogy ezek az óriás tehenek és sirályok illetve a Boom család tagjai miket fognak velünk művelni.
Itt lesz még a dél-afrikai Durban-ból a Flatfoot Dance Company, akik az afrikai törzsek titokzatos és máig tabuként kezelt férfi beavatási szertartását és annak társadalmi vetületét járják körül tradicionális és kortárs mozgásművészeti eszközökkel.
Yann Tiersen |
Yann Tiersen neve, a mozikedvelő magyar közönség számára csenghet ismerősen, hiszen olyan filmekhez szerzett zenét, mint az Amélie csodálatos élete, amely a kedvenc-film listák első helyezettje, illetve a rendszerváltást kedvesen bemutató Good-Bye Lenin. Tiersen Angliában született, de most Párizsban él és dolgozik, mégpedig nem mindennapi módon, hiszen az általa szerzett filmzenefelvételeken, ő maga játszik az összes hangszeren. Bár élőben csak zongorán játszik, fellépése igazi csemegének számít az idei Sziget kínálatából.
Bővebb információ »