Papp Diána második regényében ismét megmutatja, hogy néhány jó döntéssel, kitartással, akaraterővel a hétköznapok is magukban rejtik a csodát, ráadásul nem is kell érte nagyon messzire menni.
A
Úgy tűnik, igen. És úgy érzem, ugyanakkora lelkesedéssel, mégis sokkal szabadabban írtam, mint az első könyvemet. Talán az számított, hogy már a kezembe foghattam az elsőt, hogy nemcsak megírtam, hanem meg is jelent, és sok pozitív visszajelzést kaptam az olvasóktól.
Ismét egy fiatal női sorsot ábrázolsz. Milyen lány a Bodza Bisztró hőse, Kulcsár Petra?
Mint én, vagy a barátnőm, vagy az olvasó, vagy éppen az ő barátnője. Azt hiszem, talán az életkora sem számít igazán. Petra tele van hibákkal, kissé hisztis, túlkompenzáló, önbizalom-hiányos nő, de nem hiányzik belőle az eredetiség, a lelkesedés, a szeretet, a tenni akarás sem.
Főszereplőd a gyors városi életből hirtelen a nyugalmas vidékre kerül. Téged is vonz a városon kívüli élet?
Bizonyos értelemben a városon (Budapesten kívül) élek, de egyszerre szeretem a nagyvárosi forgatagot és annak teljes hiányát. Minden vágyam egy kis kert, ahol fűszernövényeket nevelgethetek, és egy nagy terasz, ahonnan a kertemben gyönyörködhetek.
Természetesen most is az egyik legfontosabb szál a szerelmi szál. Szemben a Szerdán habcsók Békési Eszterével, Kulcsár Petra nem elvált nő, hanem szingli. Könnyebb az ő dolga?
Ha elsőre így is tűnhet, semmiképpen sem könnyebb. Petrát nem a külvilág elvárásai zavarják, ő maga az, aki tényleg nem tudja elképzelni az életét társ nélkül. És ahogy a Szerdán habcsókban Eszter életében, úgy Petra életében is komoly változás történik, hiszen elhagyja a „komfortzónáját”, és egy teljesen más világban kell helytállnia. Ugyanakkor Petra számára az, hogy vidékre költözik, bizonyos értelemben abban segíti, hogy belül ugyanaz az ember maradhasson, aki addig volt.
Petra édesanyja nem a női regények könnyed hőseinek egyike, lányával való kapcsolata is konfliktusos. Mit mondasz el az ő figurájával?
Törekedtem rá, hogy ne rózsaszín világot ábrázoljak, amibe beletartozik az is, hogy az anya-lánya kapcsolatok az esetek többségében egyáltalán nem felhőtlenek.
A Bodza Bisztróból sem hiányoznak a receptek, a gasztronómia iránti szenvedély. Lehet főzni a könyvből?
Természetesen! Megint több mint tíz recept szerepel a könyvben, bízom benne, hogy meghozza az olvasók kedvét, hogy a regényben szereplő étterem kínálatát otthonukba varázsolják.
Megvan már a következő könyv terve is a fejedben?
Igen, már alakul. Én is kíváncsian várom, hogy kibontakozzon, hogy minél előbb nekikezdhessek.
Névjegy: Papp Diána 1976-ban született Budapesten. A ráckevei Ady Endre Gimnáziumban érettségizett, az ELTE Tanárképző Főiskolai Karán magyar–német szakon szerzett diplomát. Újságírói pályafutását a Népszavánál kezdte, majd több női magazinnak is dolgozott. Később a JOY vezető szerkesztője lett. Jelenleg a Nők Lapjánál dolgozik vezető szerkesztőként, a lapban rendszeresen jelennek meg cikkei, publicisztikái. 2012 májusában jelent meg első regénye, a Szerdán habcsók. Új könyve, a Bodza Bisztró november óta vásárolható meg. |