Legóval segít a hátrányos helyzetű gyerekeken egy hazai cég

nlc | 2020. Március 31.
A WLWYB azon gyerekek otthon tanulását segíti, akiknek ehhez nincsenek meg az eszközeik.

Játssz a gyerekeddel, hogy egy másik gyerek tanulhasson! – ezzel a címmel indít akciót a WLWYB (WE LOVE WHAT YOU BUILD). A viccesen kiejthetetlen nevű hazai startup lényege, hogy személyre szabott, illetve a legkülönbözőbb céllal összeállított Lego-készleteket válogat össze és forgalmaz. Most az ezekből származó összes profitot felajánlják olyan gyermekek tanulásának segítésére, akik a digitális oktatásban – okoseszközök híján – jelentős hátránnyal küzdenek. A vállalkozás #kockarantén néven indított új akciója több szempontból is hasznos lehet: egyrészt a játék leköti az otthon ülő gyerek energiáit és új feladatok elé állítja, másrészt megvásárlásával a szülők hátrányos helyzetű gyerekeket, családokat is támogathatnak. A cég fejlesztői különleges Lego-alkatrészgyűjteményt állítottak össze, amelyhez online fejlesztőkártyákat is mellékelnek azért, hogy minél szórakoztatóbb legyen a játék, vagy akár a közös építés az egész család számára. A csomag megrendelésével egy jó ügy mellé is áll a vásárló.
 
„Legóalkatrészekkel dolgozunk, és a világon egyedülálló piacteret üzemeltetünk egyedi, civilek által tervezett Legókészletek kereskedelmére – mondja a cég projektmenedzsere, Fógel Dorottya. Létrehoztunk egy akciót, a neve #kockarantén és kétféleképpen akarunk segíteni a krízisben. Egy olyan válogatást állítottunk össze a Legóalkatrészekből, amelyet a leghatékonyabbnak gondolunk és használunk a workshopunkban oly nagyon népszerű fejlesztő- és szórakoztatójátékhoz. Mivel most a workshopjaink szünetelnek, az ezen a foglalkozáson használt kártyákat ingyenesen elérhetővé tesszük online. Ezekkel az alkatrészekkel remekül tudnak játszva fejlődni a gyerekek, ami a szülőknek megnyugtató és egyúttal a halmozottan hátrányos családoknak is segítünk. A különleges LEGO® alkatrész gyűjtemény vásárlása után a teljes profittal támogatjuk a hátrányos helyzetű diákok digitális tanulását. Így köt össze minket a játék a legnehezebb időkben.”

Lego-kockákból épített figurák a dán Lego játékgyártó vállalat előző évi eredményeit ismertető sajtótájékoztatón a cég billundi központjában (fotó: MTI/EPA/Mads Claus Rasmussen)

A koronavírus-járvány miatt az iskoláknak egyetlen hétvége alatt kellett átállniuk távoktatásra, amely a leszakadó régiók hátrányos helyzetű diákjainak oktatásában hatalmas törést jelent, okoseszköz hiányában képtelenek felzárkózni és lépést tartani. A WLWYB munkatársai elkötelezettek, hogy a járvány ideje alatt segítsenek azoknak, akiknek nagy szükségük van rá.

Éppen ezért minden megvásárolt gyűjtemény után a teljes profitot a Balatoni Álomműhely Alapítványnak adományozzák, akik a befolyt összegből egy Heves megyei kis faluban, Balatonban élő hátrányos helyzetű diákok számára biztosítják a távoktatásban való részvétel lehetőségét.

Az alapítvány immár két éve támogatja a tehetséges, de szegény sorsú gyerekek oktatását ösztöndíjprogrammal, edukatív programokkal, tárgyi adományokkal. A közel ezer lelket számláló kis faluban több halmozottan hátrányos helyzetű család él, akiknél az iskolák bezárásával az otthoni tanulás feltételei nem adottak. A WLWYB ezért vállalta, hogy minden eladott gyűjtemény után a profit teljes egészét támogatásként adományozza a Balatoni Álomműhely alapítványnak, akik digitális eszközök beszerzésével és internet-előfizetések vásárlásával gondoskodnak arról, hogy a nehéz anyagi körülmények között élő gyerekek is be tudjanak kapcsolódni az online oktatásba.

„Mi Legókockákon segítségével teremtünk boldogságot, fejlesztünk, szórakoztatunk, és ezúttal összekapcsolunk. A program részeként megteremtjük a lehetőségét annak, hogy az alkatrész válogatást megvásárló szülők gyerekei és a támogatás révén digitális eszközökhöz hozzájutó családok azonos korú gyermekei összekapcsolódjanak. Fontosnak érezzük kapcsolatot építeni gyermek és gyermek, szülő és gyermek, támogató és támogatott, város és falu között. A csatlakozás természetesen nem kötelező, teljesen önkéntes, de van arra lehetőség, hogy a támogató személyesen kövesse az adomány sorsát” – tette hozzá Fógel Dorottya.

Exit mobile version