Első tanácsként leszögezhetjük ezt talán mondanunk sem kell , hogy a természetes hajstílus semmiképpen nem jelent ápolatlanságot. Az elhanyagolt, zsíros haj több, mint ciki. Ki venne komolyan egy interjún egy ragacsos, rossz minőségű zselével keményre cupákolt hajat viselő hölgyeményt? Ezért alaposan fontoljuk meg, milyen hajápoló szereket választunk új külsőnkhöz. Ma már szerencsére számtalan regeneráló balzsam, hajerősítő sampon és hajpakolás áll rendelkezésünkre. Inkább vegyük drágább cuccot, mintsem spóroljunk pár száz forintot egy terméken. A konzisztens minőség érdekében érdemesebb egyetlen gyártótól beszerezni a sokféle terméket.
Sokan tudják (de sajnos kevesen gyakorolják), hogy az ápolt hajstílushoz hozzátartozik a különféle kiegészítők használata is. Klasszikus hosszú, illetve féhosszú hajhoz egyértelműen a lakkot ajánljuk: például a homlokból kétoldalra fésült, és szorosan nyakra simuló félhosszú haj esetén semmi esetre se használjunk zselét vagy habot, csakis a lakk jöhet szóba! Hosszú, göndör hajhoz ugyanakkor nyugodtan használhatunk habot; tüsi, tépett hajhoz pedig a zselé a célszerű. Ne feledd: ha úgy döntesz, hogy rövidre vágatod a hajad, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy kevesebbet kell foglalkoznod a hajaddal. Sőt! A tépettnek ható, kicsit bohémes, kócos hajnak van a legnagyobb szüksége a törődésre, cserébe viszont állandóan fiatalos, laza érzést biztosít.
Harmadszor azt tanácsoljuk, hogy a puding próbája az evés. Vagyis ha elszántuk magunkat a váltásra, kizárólag olyan fodrászhoz menjük, akiben megbízunk. Szerencsére Magyarországon egyre több a modern felfogásban dolgozó fodrász, aki képes megérteni és kivitelezni elképzeléseinket. A hajviselet nem olyan, mint egy arckrém: nem lehet másikat venni helyette. Legyünk igényesek ezen a téren is!