A fogszabályozások többsége a vegyes fogazati időszakra esik. Ekkor kerül sor az ún. kivehető vagy köznyelven éjszakainak titulált készülék használatára. Az ma már többé-kevésbé köztudott, hogy a fogszabályzó készülék külön tisztítást igényel. Fel kell hívni a szülő és a gyermek figyelmét arra is, hogy maga a fogszabályzó készülék is egy lepedékgyűjtő hely, illetve a szabályozandó torlódott fogazat – nehezebb tisztíthatósága miatt – maga is gyakrabban esik áldozatul fogszuvasodásnak.
A fogszabályzó készülék használatakor tehát nemcsak fokozttabb szájhigiénére, hanem esetenként kiegészítő kezelésekre is szükség van.
A maradó fogazaton tinédzser- vagy fiatal felnőtt korban rögzített (fogakra ragasztott) készülékkel végzett szabályozás még inkább a fogszuvasodás irányába hathat, ha nem óvjuk fogainkat fokozottabban. Ekkor egyrészt alapos és a hagyományos fogmosásnál komplexebb fogtisztítási technikára van szükség, másrészt a fogak számára fokozottabb fluoridos védelmet kell biztosítani, nemcsak a készülék viselésének ideje alatt, hanem a készülék eltávolítása után is, amikor a fogzománc remineralizációját (újrakristályosodását) kell elősegíteni. Mindezeknek a követelményeknek tesz eleget az elmex gél, amelynek alkalmazását a fogszabályozás ideje alatt, illetve azt követően is minden fogorvos különösen ajánlja.