Szikrázó ajkak

Szalavári Mónika | 2005. Május 31.
A szájfény, bár régen csak színtelen változatban létezett, épp ezzel tette az ajkakat hangsúlyossá. Addigra minden férfi megszokta asszonykája piros rúzsát, aztán csak arra kapta fel a fejét, hogy szín ugyan nincs a szájon, de mégis csábosan csillog!

A szájfény a pici, vékony szájú nők legnagyobb fegyvere, ugyanis teltté, duzzadtabbá varázsolja (sajnos csak optikailag) az ajkakat. Minden, ami világos, fényes, nagyobbnak mutatja viselőjét (ez nemcsak a sminkre, a ruhákra is igaz, kérdezzünk csak meg egy öltözködési tanácsadót!), ezért van az, hogy bár általában annak, ami hirtelen divatba jön, a következő évben leáldozik a csillaga, a szájfény nem így járt; már évek óta ismét a topon van! Nem véletlenül persze!

Rengeteg fajta kapható, nem győzünk választani belőlük. Egy „hiba” azonban mindegyikkel van: nem tartósak. Pontosan azért, mert egy rúzs úgy tehető csókállóvá, hogy az olajakat, zsírokat minimálisra csökkentették benne, és csak festékanyagot tartalmaz. A szájfény meg (a színezetteket kivéve) csak olajat, zsírokat tartalmaz, amit nem lehet tartóssá varázsolni. Aki viszont azt szeretné, hogy optikailag nagyítsa ajkait, irány az illatszerbolt!

Estée Lauder Pure Pops
Sokféle formában

Lehet kapni ecsetes, szivacsos és tubusos változatot. Ez nem véletlen, mindegyik máshogy használható. A tubusos változat a legegyszerűbb: ez nem túl „ragacsos” állagú, hanem finom textúrájú (minél „ragacsosabb”, annál tartósabb, már amennyiben ezt a szót lehet a szájfényre használni); az ujjunkra kinyomunk egy picit, és apró, nyomkodó mozdulatokkal beleütögetjük az ajkunkba. Nagyon minimális színe van, inkább csak sejteti, hogy rózsaszínes, barackos, narancsos, stb. árnyalatú-e, ezért nem kell pontosan feltenni; tényleg szép lesz akkor is, ha randi előtt, tükör nélkül rakjuk fel.

A Lancôme márka tubusos szájfényei évek óta divatban vannak, aki csak ennyit akar a szájfénnyel foglalkozni, annak ez a tuti befutó!

Az ecsetes, szivacsos megoldás felrakása már macerásabb kicsit; ezek több festékanyagot tartalmazhatnak; tükör nélkül feltenni mulatságos eredményt mutathat! Természetesen nem mindegyik márka színesíti, pl. a Helena Rubinstein ecsetes szájfénye ugyanolyan kevés festékanyagot tartalmaz, mint a tubusos fény, de ők apró csillámport szórtak a színtelen anyagba.

A többi márka átlépett a szájfény szó eredeti jelentésén, mert termékeik már nemcsak fényt, hanem festéket is tartalmaznak. Most nagy divat színezett szájfényt használni, a rúzsrajongók is félretették egy kicsit a kedvenc rúzsukat, hogy ideiglenesen szájfényt használjanak helyette, ami

szinte pont annyira intenzíven színes, mint a rúzs, de fényes is egyben. Ezek igazán „ragadós” érzésűek (a fény és a festék együttes hatása), van, aki nem is szereti az ajkain (az maradjon a tubusos kiszerelésnél), de érdemes elviselni furcsa, a rúzshoz egyáltalán nem hasonlító állagát, mert mesebeli ajkakat varázsol viselőjének!

Az összes Lancôme, Guerlain, Chanel, Dior, Yves Saint Laurent szájfény jó választás, itt csak a szín döntse el, melyiket választjuk. Ezek a márkák arra is

Yves Saint Laurent szájfények
vigyáztak, hogy ápoló anyagok is kerüljenek a fénybe, ugyanis minden ellenkező híresztelés ellenére nem minden szájfény ápolja az ajkakat! 

Az ajakápoláshoz használható zsír, ami ápolja ajkainkat egészen más összetételű, mint ami a szájfényekben van. Mivel a szájfény önmagában sem marad sokáig az ajkakon, az a legjobb, ha felrakása előtt valamilyen ajakápolóval végigfutunk a szánkon, így megakadályozhatjuk, hogy kiszáradjon.

Erre jöhet a fény, amit nagyon pontosan, precízen tegyünk fel! Aztán fel a napszemüveg, és irány bezsebelni az elismerő pillantásokat!

Mi szeretjük:

Max Factor: Silk Gloss ápoló szájfény szivacsos applikátorral
Estée Lauder: Pure Pops Brush-on Color tubus végén ecset kombináció
Chanel: Lévres Scintillantes szivacsos applikátorral
Bourjois: Effet 3D Collection, ecsettel
Exit mobile version