Az alapozó alapozója

Szalavári Mónika | 2005. November 15.
Biztosan voltál már olyan helyzetben, amikor még annál is jobban kellett kinézned, mint amire képesnek érezted magad. Ehhez sokszor a jól bevált kedvenc sminket kevésnek érezzük.

Szerencsére a kozmetikai ipar mindig újabb és újabb anyagokkal lep meg bennünket, amelyek még inkább hangsúlyozzák szépségünket, kisimítják ráncainkat … egyszóval szebbé tesznek minket.

Ezek az anyagok a bázisok és a fixálók. A bázisok a nevükben is mutatják: alapot adnak a sminkanyagok könnyebb és tartósabb felviteléhez, a fixálók pedig a kész remekművet tartósítják, hogy ne kelljen azon izgulnunk, hogy vajon a rúzs lecsúszott-e már a helyéről, és a fogunkon landolt; vagy a púder eltűnésével pont úgy nézünk ki, mint aki zsírral kente be az arcát.

Fontos tudni

• A bázisok más márkájú termékekkel is nyugodtan használhatóak; ha olyan alapozónk van például, amihez nem gyártottak bázist, keressünk nyugodtan más márkából egy nekünk tetsző árút, tudásút, csomagolásút, nem fogják „ütni” egymást.

• Bár ezek az anyagok természetes, növényi alapanyagokból készülnek (az olcsóbb, kémiai úton előállított bázisokat pont emiatt nem is ajánljuk), állandó használatuk fárasztó a bőr számára, túl sok lenne neki. Nem arról van szó, hogy ártalmas, káros, csak a sok anyag miatt nehezebben lélegzik a bőr. Gondolj bele: mindennap krém, bázis, smink, fixáló…?!

A bázisok olyan, a tökéletesebb sminkelést elősegítő anyagok, amelyeket az adott sminkanyag alá kell tenni (esetenként helyette). Az alapozó bázisok az alapozók alá valók. A szokásos arctisztítás-krémezés-alapozás hármasába belecsöppent új anyag tartóssá teszi az alapozót, ragyogóbbá teszi a bőrt, egyenletesebbé a bőr színét. Az Yves Saint Laurent alapozó bázisa bár kicsit borsos árú (ára: 8.200,-), de az egyetlen márka, ami 7 színben kapható, és az alapozó helyett is használható színezett volta miatt. Az artdeco bázis (4.490,-) apró csillámai optikailag eltüntetik a bőr egyenetlenségeit; ideális a sebhelyes arcbőrre, mert a „mélységeket” feltölti, az egészséges arcbőrnek pedig fiatalos ragyogást ad.

A MAC bázisáért (5.700,-) minden nő lelkesedni fog, mert szilikontartalma miatt az apróbb ráncokat feltölti, ezáltal simábbnak és feszesebbnek tűnik a bőr. Spóroltunk egy plasztikai műtétet vele!

A szemre

A szemhéjpor alapozói könnyebbé teszik a por felvitelét, tovább fenn marad, mint ha csak a bőrre tennénk fel, és megakadályozzák, hogy a szemhéjráncokba „beüljön”, becsíkozódjon az anyag. Az artdeco 1.890,-ért, a MAC 4.300,-ért, a Guerlain 6.000,-ért árulja.

A szemöldök és szempilla puhításához, ápolásához vagy a MAC (3.500,-), vagy az artdeco (1.890,-) géljét lehet használni; mindkettő nappali használatkor a spirál alá, éjszaka meg önmagában ajánlható.

És a rúzsok?

A rúzsok tartósságával mindig baj volt: ha nem csókálló rúzst használunk, előbb-utóbb eltűnik a szánkról; ha meg tartós a rúzs, mivel nem tartalmaz olajat, zsírt, a szánkat kiszáríthatja. Most a rúzsalappal mindkettő megoldódik: egyrészt bőrpuhító, bőrtápláló anyagokkal van teletömve, másrészt tartósabbá teszi a rúzs élettartamát. És amitől fantasztikus ez az anyag: feltölti az ajak apró ráncait, ezáltal teltebbnek, nagyobbnak tűnik a szánk! Ez kell minden vékony ajkú nőnek! Az artdeco 2.650,-, a MAC 4.000,-.

Az utolsó bázis a sorban a púderbázis: ezt az anyagot a púder helyett is, és alá is használhatjuk. Mattítja az alapozót, fixálja a púdert, egyenletes, egészséges porcelánbőrt ad az arcnak. Az artdeco pora 1.790,-, a Chanel fantasztikus bázisa 9.000,-.

Apropó, fixáló!

Ha készen vagyunk a sminkkel, de biztosak akarunk lenni benne, hogy tutira az arcon marad fantasztikus művünk, fixáljuk le! Az artdeco egy olyan arcpermetet (1.870,-) kísérletezett ki, amely sminkre fújva lefixálja azt; ha meg a csupasz arcra spricceljük, felélesztjük fáradt arcbőrünket, és a vizet is pótoljuk vele!

Fotók: MAC, Estée Lauder

Exit mobile version