Nincs alternatíva?!
Így ápold a sminkecsetedet:
|
Sok sminkestől halljuk, hogy jobban szeret az ujjával dolgozni, ha erről vagy arról van szó, ám egyik sem mondja, hogy egyáltalán nem használ ecsetet. Olyannyira ragaszkodnak a festőszerszámaikhoz, hogy kisebb vagyonokat költenek a beszerzésükre, és még a széltől is óvják őket. Speciális ecsettárolójuk van, amelyben minden ecset külön-külön kis zsebben lapul. Érdemes tanulni tőlük: szerezzük be a számukra nélkülözhetetlen darabokat, és kellő alapossággal tartsuk őket rendben.
A fő ecsetbeszerzési helyek a drogériák. Szerencsére ma már a legtöbbjük az elvárhatóhoz közeli választékkal (tudjuk, bár ilyenkor kicsit sajnáljuk, hogy ez nem Amerika), kellő készlettel rendelkezik a sminkeléshez nélkülözhetetlen kellékekből is. Az persze bosszantó, hogy néhol még nincs kibontott „teszter”, márpedig az ecsetet is ki kell próbálni, de erről majd később. A profi sminkeket is árusító szaküzletekben és a sminkecsetszaküzletben (bizony, van ilyen) már lenyűgöző a választék, és ezeken a helyeken segítséget is kapunk az alaposan felkészült eladóktól.
A jó ecset nem olcsó, bár itt is igaz, hogy az úgynevezett saját márkás termékeket kedvezőbb áron vehetjük meg. Kellő gondosság mellett egy-egy festőszerszám évekig kiszolgál bennünket, így itt is érdemes figyelni a minőségre.
Milyen a jó ecset?
- Valódi szőrből készül. Allergiások (és fanatikus állatvédők) számára persze léteznek műszálas ecsetek is, nekik mindenképpen ilyet kell beszerezniük.
- Kellően tömött. A pontos vonalvezetéshez sűrű, erős, kicsit rövidebb szálak kellenek, míg a finom simításokhoz lágyak, de mindenképpen szorosan kell a szálaknak egymás mellé simulniuk.
- Formázott. Tompára, gömbölyűre, ferdére, laposra, tollhegy vagy legyező alakúra.
- Kézre áll. Ahogyan egy tollnál sem mindegy a tollszár vastagsága, az ecsetre is igaz, hogy akkor tudsz majd szépen dolgozni vele, ha a kezedbe simul. Az igazi profi ecsetek nyele festett fából készül, a fém- vagy műanyag nyelűek jóval olcsóbbak.
Ki kell próbálnod a vásárlás előtt:
|
Szinte nélkülözhetetlenek:
Arcpír- vagy bronzosítóecset: Tömött, gömb vagy félgömb alakú, legalább 3 centiméter átmérőjű, és jó, ha a sörték hossza is legalább ekkora. Ferde is lehet, így könnyebb vele követni az arccsont ívét.
Ajakecset: Kicsi (1 centiméter vagy kisebb) fejű ecset, tömör, lapított. Az élénk színű rúzsokat csak ezzel tudod szépen felvinni, pontosan követve a szád vonalát.
Korrektorecset: Kicsi, merev sörték, lapos, szögletes fej, hogy apró adagokkal lehessen dolgozni, mindenhova odaférjen. Mindenképpen ennek a segítségével vidd fel a korrektort, még ha utána az ujjaddal is ütögeted a bőrbe a festéket.
Jó, ha kéznél vannak:
Szemhéjecset: Több méretben is létezik, attól függően válassz, hogy a szemhéj egészén szeretnéd a festéket eloszlatni, vagy inkább csak árnyalni vele a pillák tövénél. Lehet kerek fejű vagy enyhén lapított. Lágyabban lehet velük eldolgozni a púderes festéket, szebben lehet felvinni egymásra a rétegeket, és az árnyalatok összedolgozását is megkönnyítik.
Púderecset: Nagy, széles fejű, hosszú sörtékkel. Nem jó az sem, ha nem elég laza, mert nem teríti szépen a púdert, ám ne legyen túl tömött se, mert nem lehet lerázni róla a por feleslegét.
Alapozóecset: Közepes, lapított, de határozottan tömött, ívesre formált. A krémes alapozót gyönyörűen teríti el az arcon.