Mire jó a tengeri só? Tippek és trükkök távol a tengertől

ella | 2010. Július 28.
Muszáj útra kelned, ha a hullámok morajlására vagy a bőröd színét utánozhatatlan csokibarnára festő napsugarakra vágysz, ám a tengerek szépítő hatását itthon is élvezheted.

A tengerparti nyaralásról hazatérve bőrünk simább, ragyogóbb, mint előtte volt, és az apró kis tisztátalanságoknak, sérüléseknek nyoma sincs rajta. A tenger gyógyító-szépítő csodáját a sótartalomnak, az ásványoknak és az algáknak, moszatoknak köszönhetjük. Még csak megfigyeléseken alapult a tengervíz és a tengeri klíma jótékony hatása, amikor a thalasszoterápia kifejezést 1867-ben először használta egy francia orvos, La Bonnadiére. Azóta mindezt tudományosan is igazolták: a thalasszoterápia (a görög thalassza szó tengert, míg a therapia gyógyítást jelent) magában foglalja a tengerek teljes egészségmegőrző, gyógyító és természetes kozmetikai hatását. A spa- és wellnesshotelek kínálatában szereplő thalasszoterápiás kezelések közé elsősorban az algafürdők, a tengervizes medencében végzett mozgásterápiák, a víz alatti masszázs, a tengeri sóval történő testradírozás, az alga- és iszappakolások tartoznak.

 

Só, de milyen só!

Szórj a kádba fél kilogramm tengeri sót, oldd fel kevés forró vízzel, majd a számodra kellemes hőfokú vízzel készítsd el a saját tengeredet, aztán merülj bele úgy 15-20 percre. Nagyon fontos, hogy a fürdés után – csakúgy, mint a parton – alaposan zuhanyozz le édesvízzel, különben a rajtad megszáradó sótól kiszárad a bőröd.

A szemcsés tengeri sót masszázsolajjal vagy joghurttal elkeverve kiváló testradírt készíthetsz, amely eltávolítja az elhalt hámsejteket, és selymessé varázsolja a bőrödet.

A tengervizek sótartalmának természetes fertőtlenítő hatásának köszönheted, hogy a bőrödről eltűnnek az apró pattanások és pörsenések. A tengeri só nem csupán közönséges nátrium-klorid (NaCl), azaz kősó, hanem számos egyéb iont tartalmaz, többek között kalcium-, magnézium- és vasionokat, amelyeknek frissítő hatásuk van. Együttes hatásuknak köszönhetően javítják a sejtek anyagcseréjét, növelik az oxigénellátottságukat. Lelassítják az öregedési folyamatot a bőrben, segítenek kisimítani az apróbb ráncokat. A faggyúképződést is szabályozzák, ezzel a zsíros bőrűeknek különösen nagy segítséget nyújtanak.

Napon szárított tengeri sót zacskós kiszerelésben vásárolhatsz a drogériákban, ezt fürdésre és radírozásra is használhatod.

Ronda, de tisztít

A tengerek kialakulásuk évszázadai alatt rengeteg ásványt halmoztak fel az üledékben és az iszapban. Az ebben található magas magnézium-, foszfor- és krómtartalom segít a bőrt energetizálni, és gyorsítja a sejtek megújulását. A leghíresebb a holt-tengeri iszap, ugyanis ebben találhatók a legnagyobb arányban az értékes nyomelemek. A benne rejlő kaolin és timföld hatása elsősorban tisztító jellegű, a bőrre felkenve felszívja a felesleges zsírokat és szennyeződéseket, még a pórusok mélyéről is, az így megtisztult bőrt pedig sokkal könnyebb hidratálni, tápláló anyagokkal ellátni.

Az iszapos pakolásokat többnyire egyszeri felhasználásra elegendő kiszerelésben tudod megvásárolni. Alapos bőrtisztítást követően vidd fel az arcodra vagy bármely más testrészedre (a dekoltázzsal és a hát bőrével is csodát tesz). Azonnali frissülést okoz, és a bőröd nyomban rugalmasabbá válik. Persze a tartósabb hatás kedvéért rendszeresen érdemes alkalmazni.

Tégelyekbe zárt élőlények

A kozmetikai ipar nem tud és nem is akar lemondani a tengerek élőlényeinek jótékony hatásáról. A tengervíz és az iszap mellett a világ sós vizeinek egyre több organizmusát találod meg a bőrápoló készítményekben.

 

Exit mobile version