1. Oldalról, és sosem szemből!
Mivel kerek arcom van, így kimondottan előnytelen a szemből fotózás, hiszen attól még kerekebbnek tűnik, és még az is előfordulhat, hogy a végeredményen kancsal hatást eredményez a “hova is nézzek most, a kamerába?” tétlenkedés. Mielőtt kattintunk, egy gyors ellenőrző pillantás a kijelzőre, aztán pedig a kamera lencséjébe, és készülhet is a remekmű. Vagyis inkább remekműkutató sorozat, mert átlag 4-5 szelfit biztos el kell lőni ahhoz, hogy megtaláljuk az igazit, amin minden stimmel.
2. Klasszikus vagy művészi
A klasszikus értelemben vett szelfin a kamerába nézünk, ám ennél picit kreatívabban is megközelíthetjük az önmagunkról készített fotókat: vagy a távolba elnéző-merengő, esetleg nem teljes arcot mutató részletfotó vagy a kimondottan profilból készült kép is szuper megoldás, ha unjuk a szokásos önarcképeket. Egy-egy kiegészítő pedig remek eszköz lehet egy vidám, játékos önarckép megörökítéséhez – nálam a kalap az abszolút kedvenc!
3. Magasba a karral!
Ahogy az előző, egész alakos fotókról szóló cikkemben is írtam, a magasból készült fotók előnyösebbek, és ugyanez igaz a szelfikre is. Különösen ha nem dupla tokás fotót akarunk magunk mögött hagyni az utókornak (huhh, mennyi ilyet töröltem már a telefonomból!). Karunkat magunktól eltartva, a fejünkhöz képest magasabban kattintgassunk, így biztos nem lesz rossz a végeredmény.
4. Fejtartás
Ha hozzám hasonlóan kerek arcod van, érdemes picit oldalról készíteni a fotót, és a fejet megdöntve pózolni. Ahogy végignéztem a telefonomat, miközben ehhez a cikkhez gyűjtöttem a képeket, rájöttem, hogy rólam gyakorlatilag csakis ilyen oldalra fejbiccentős fotó készül. Persze ez nem előírás, sokkal inkább személyes preferencia – hosszúkás arccal biztos nem billegnék semerre, és szemből fotóznám magam.
5. Fények, fények, fények!
Ahogy a fényképezőgéppel készült fotók esetében, úgy a telefonos szelfiknél is kritikus fontosságú a jó fényviszony. Különösen ha később szűrőt (filtert) teszünk rá, mert az rendszerint erősít a kontrasztokon, és egy sötét kép esetében csak rontja a végeredményt. Ha otthon/szobában/épületben készítjük a szelfit, érdemes ablak közelében, annak szemben állva kattogtatni. Nyári tűző napsütésben viszont inkább picit árnyékosabb helyre álljunk, ott is lesz elegendő szűrt fény.
6. Csakis természetesen!
Vagyis csak semmi csücsörítés, és ne vigyük túlzásba az effekteket és filtereket! A szinte már narancssárga bőr nem kelti azt a látszatot, hogy most jöttünk haza a Karib-szigetekről, ahogy a butuska csücsörítés sem tesz minket végzet asszonyaivá. Inkább csak nevetség trágyává, így inkább kerüljük!
A Milánóban élő Szkiba Zsuzsanna – vagyis mindenki Zsuzskája – magát csak pozitívtestkép-aktivistának és önbizalommentornak hívja. 3 éve naponta segít nők ezreinek, hogy – először a lelküket ápolva, majd divattanácsokkal ellátva őket – jobban érezzék magukat a bőrükben. Hitvallása, hogy egy nő szépségét, értékeit s helyét a világban nem a farmernadrágja mérete határozza meg, hiszen egy nő 42-es méret felett is élhet teljes, egészséges és önbizalommal teli életet. Beauty With Plus nevű weboldala és az ehhez tartozó Facebook-közösség tagjai súlytól s kortól függetlenül kíváncsiak tanácsaira, legyen szó a tükörben látható nő megszeretéséről vagy épp a nagyméretű fürdőruhák divatjának újdonságairól. Internetes naplója vidám, pozitív hangvételű, de olykor komoly témákat feszeget, a célja, hogy minden nő visszanyerje önbizalmát, a tükör pedig ne legyen többé ellenség.
Weboldal: www.beautywithplus.com
Facebook: https://www.facebook.com/beautywithplus