Ugye nem is hisztisek a nõk?

peter rim | 2005. Május 18.
Félek, még a hölgytársaimtól is azt a választ kapnám, hogy dehogynem. Ha így van, akkor már értem, miért korosodnak gyorsabban a nagycsaládos lányos apák.

Nos, hogy a túlzott öregedést megelőzzem, a napokban kibújt belőlem a „problémaelemző ember”, hogy időben választ találjon a férfi szépségápolás legsarkalatosabb kérdésére.





Mi váltja ki a nőknél a hisztit?

Fogalmam sincs. Ha megpróbálnék rá biológiai választ adni, akkor azt mondanám, hogy biztosan egy toxikus vegyület (amitől mindenki mérges lesz), amely pont akkor szabadul fel a női testben, amikor a hím egyed épp pihenni küldené az adrenalint termelő mirigyeit.

Mivel azonban a témában nem vagyok tudományos munkatárs, így ilyen kijelentéseket sem tehetek.
Marad tehát a saját megfigyeléseimen alapuló végkövetkeztetés, amelyből viszont nem biztos, hogy messzemenő következtetéseket lehet levonni.

Nézzünk néhány általánosnak mondható szituációt:

• A pasi nyugodtan készül a reggelihez, és kellemes hangulatban kinyitja a kedvenc napilapját. A nő hisztizni kezd.

• A pasi benéz a kísérletező hajlamú nőhöz a konyhába, és építő jellegű kritikával segíti az ott folyó munkát. A nő hisztizik.

• A pasi felajánlja, hogy ugorjanak át inkább az édesanyjához ebédre, megkímélendő a főzés fáradságos munkájától a nőt. Megint hiszti.

• A pasi készségesen segít az ebéd szervírozásában, de minden igyekezete ellenére valami gonosz zsíros ételcseppecske kipottyan amúgy igen ügyesen tevékenykedő kezei közül, éppen a frissen mosott abroszra. Újfent hiszti.

• A pasi ügyes mozdulatokkal magára kapja a vasalt inget, rendkívüli kézügyességgel csomózza a nyakkendőjét, felveszi a kikészített öltönyt, és már izgatottan várja a színházi előadást, míg a nő lázasan keresgél a harisnyásdobozban. A pasi értetlenkedve nézi a még szinte meztelen női testet, és halk megjegyzést tesz az indulás időpontjára vonatkozóan. Naná, hogy hiszti.

A fentiekből is kitűnik, hogy a hiszti megjelenése bármely napszakban, bármilyen helyzetben várható, és tulajdonképpen a környezeti hatásoktól független. A kiváltó ok tehát ismeretlen.






Lehet-e pozitív jelenség a hiszti?

Ne gondoljuk, hogy a hiszti csupán negatív töltetű cselekvés, áltudományos eszmefuttatásomban természetesen tudok példát hozni pozitív irányultságú hisztire is.

Én leginkább a „Kérlek, most ne szólj hozzám” és a „Ma hagyjál békén” fajtákat szeretem, hisz ilyenkor a férfiember – a nő utasítását betartandó – kerüli a kommunikáció bármilyen formáját, és inkább elmerül a kedvenc tevékenységeibe, úgymint önkéntes száműzetés a barkácsszerszámok közé, vagy elzarándokolás a barátokhoz a beszédkészség fejlesztése céljából.

Néhány, magát empatikus embernek tartó férfi azt hiszi, hogy a nők eme kijelentései mögött pont az ellenkezőjét kell vélni, tehát a „hagyjál békén” szókapcsolat tulajdonképpen a fordítottját jelenti, azaz úgy kellene érteni, hogy „foglalkozz már egy kicsit velem!”, de szerintem ez marhaság, hiszen ha az ember azt mondja valamire, hogy az fekete, akkor az nem lehet fehér.

Napjaink gazdasági körülményei között ki ne szembesült volna a forint inflálódásának kellemetlen következményeivel, „a holnap már nem biztos, hogy ugyanennyiért megkapod” érzésével? Pénzünk romlását megelőzendő siet segítségünkre a „vegyük már meg ezt a cuki rucit” típusú hiszti. Ha némi kétely maradna a pasiban, hogy a fizetőeszközön jó lenne valami újabb haszontalan kütyüt venni a kocsiba, a nő gondoskodik arról, hogy ne legyenek ilyen elferdült gondolataink a pénz elhelyezésével kapcsolatban.





A férfiöregedést okozó hiszti kezelése

Ha a férfiember néhány alapszabályt magáévá tesz, a korosodás látható tünetei jelentősen visszaszoríthatóak. Először is ki kell fejlesztenie magában azt a képességet, mely szerint a fülizmai segítségével eltorlaszolja a hallójáratait, ezáltal megelőzve kényes idegrendszere sérülését.

Sajnos az említett szűrőmódszer nem teljesen tökéletes, mivel az „… és a szexhez sincs kedvem…” típusú kifejezések még a legjobban eldugaszolt fülzugon is behatolnak, ezért további módszereket is el kell tudni sajátítani a probléma kezelésére.

Ilyen lehet a „gyengéden átölelős és a fülbe kedves szavakat suttogós” módszer, ami sajnos nem alkalmazható olyan esetekben, amikor a hisztiző nő időhiányban szenved. Ebben az esetben megpróbálhatjuk az „engedmények adása” módszert, ami lehet egy „ma együtt nézzük a kedvenc sorozatod”, vagy „holnap nem kell főznöd, elmegyünk egy étterembe” ötlet feldobása, amely meghozhatja a kellő eredményt.

A lényeg, hogy soha ne szálljunk vitába a hisztiző nővel, ne idegesítsük fel magunkat fölöslegesen, mert nincs az a hidratáló krém, ami az így keletkezett ráncokat eltünteti.

Mire jó a hiszti?

Semmire. Legfeljebb annyira, hogy valahogy levezesd magadban a helyzet adta feszültséget, de megoldást nem nyerhetsz vele, még akkor sem, ha általa a környezeted esetleg engedékenyebbé válik. Lehet, hogy nem kell elmenned az anyóshoz ebédre, és megkapod azt cuki rucit, de a nap nem süt ki, és a párod sem fog jobban szeretni.

Mi, férfiak elviseljük a módjával adagolt hisztit, sőt el is várjuk tőletek, hisz sokszor olyan jólesik kedvességgel, cirógatással, vagy egy jó poénnal jobbkedvre deríteni benneteket, de csak okosan csináljátok, mert aki túlzásokba esik, az a vigasztalandóból könnyen engesztelővé válhat!
Exit mobile version