Profi praktikák

nlc | 2006. Május 05.
Tény, hogy a nászúthoz csupán két feltétel szükségeltetik: ti ketten. A feledhetetlen élmények azonban megkívánják a megfelelõ elõkészületet is. Tippjeinket pontokba szedtük.





Első lépés: Az úti cél kiválasztása

Igen, párunk karjaiban a szerény hajlék is romantikus pihenést ígér, de azért valljuk be: a kényelmes körülmények csak fokozzák a hangulatot. Így tehát jobban jártok, ha a szervezésnél körültekintőek vagytok. Az úti cél kiválasztásánál egy szempont lebegjen a szemetek előtt: mi az, ami valóban boldoggá tesz benneteket – vagyis mindkettőtöket? Tengerparti semmittevésre vagy nyüzsgésre, városnézésre, bulira vágytok? Esetleg egyszerűen csak szeretnétek kettesben elbújni néhány napra a világ elől? Ha ezt eldöntöttétek, és anyagi lehetőségeiteket is felmértétek, jöhet a foglalás.


Második lépés: A foglalás

Foglalni is időben, az utazás előtt két-három hónappal érdemes, hogy ne kelljen félmegoldásokkal beérnetek. Ez történhet utazási irodában, de magatok is elintézhetitek a világháló segítségével. Mi inkább az előbbi megoldást ajánljuk: bízzátok a vacakolást a profikra. Segítenek nektek kiválasztani a legmegfelelőbb utazási formát, szállást, illetve programo(ka)t, és ha jó helyen kopogtattok, akár öt-tíz százalék kedvezményt is kaphattok. Ne szégyenlősködjetek, bátran mondjátok meg, hogy nászutasok vagytok! És bármennyire is úsztok a mámorban, nem árt felkészülni a rosszra, és bebiztosítani magatokat – szó szerint.


Harmadik lépés: Az előkészületek

Itt nemcsak a fürdőruha és a naptej beszerzésére, illetve pénzváltásra kell gondolni, hanem ennél komolyabb és időigényesebb dolgokra. Sok országba csak úgy lehet belépni, ha az útlevél a megérkezéstől számítva még további hat hónapig érvényes. Ráadásul bizonyos desztinációkban oltásra és vízumra is szükség lehet. Ezekről a tudnivalókról az utazási irodákban érdeklődjetek.

Vízumot vagy a reptéren kell készpénzben fizetni, vagy előre a nagykövetségen kérvényezni. Az elbírálás akár heteket is igénybe vehet, amely idő alatt a hivatal az útlevelet magánál tarthatja. A fényképezőgépről pedig végképp ne feledkezzetek meg – az életre szóló élményeket muszáj megörökítenetek.






Negyedik lépés: A csomagolás

Ahány ember, annyi ízlés, annyiféle csomagolási technika. Egy praktikus tanács: ha öt csoportra osztjátok a holmitokat, kevesebb az esélye annak, hogy valami otthon marad. Ezek a következők: ruhaneműk; mosdó-, fürdő-, strand- és piperecikkek; gyógyszerek; vegyes cikkek (a szerszámoktól az esernyőig, a varrókészlettől a kulcsokig); úti okmányok és a zsebben vagy retikülben vitt holmik.

Ha repülővel utaztok, a legszükségesebb dolgokat (pénz, iratok, voucher, egy váltás tiszta ruha, fogkefe) vigyétek fel magatokkal a gépre. Ki tudja, merre veti a sors vagy a reptéri dolgozó a bőröndjeiteket… És még egy aranyszabály: a szúróeszközöket – például körömvágó olló – viszont süllyesszétek a bőrönd mélyére, és adjátok fel poggyászként.

Exit mobile version