Új dimenziók
A pókerezés néhány éve hazánkban is kezd egyre népszerűbbé válni: a baráti ultipartik és activityk helyét parázs hétvégi pókercsaták vették át, Korda György pedig egy eddig ismeretlen oldalát mutathatta be nemcsak a rajongóinak, hanem magának a magyar szórakoztatóiparnak is. Természetesen Balázs Klári, a műsorvezetővé avanzsált táncdalénekes felesége, mint mindig mindenhova, a bűnös játék helyszíneire is követi férjét. Klári egyébként maga is szereti a pókert, részt vett az első magyar nyílt pókerbajnokságon. Azt mondja, büszke férjére, hogy pókerklubot neveztek el róla, és tudja, nagyon sokat jelent ez neki.
Tudósítás kicsit másképp
A nemrégiben megrendezett II. Chivas Poker Grand Prix-n elsősorban olyan pókerkedvelő hírességek jelentek meg játszani, mint Szekeres Nóri, Verebes István, Varró Dániel, Árpa Attila, Sebestyén Balázs akik koruknál, szakmájuknál vagy érdeklődési körüknél fogva csak kivételes alkalmakkor fordulnak meg ugyanabban a társaságban.
A
Felülről is nézhető Ebben a játékban az a jó, hogy nem szükséges játékosnak lenni ahhoz, hogy élvezd. Akkor is nagyon jól szórakozol és izgulsz, ha csak megfigyelő és érdeklődő szerepkört szánsz magadnak. A szakavatott pókerező hírében álló Árpa Attila ezúttal az asztal mellől figyelte az eseményeket, Szorcsik Viki, Laky Zsuzsi, Herczeg Zoltán divattervező, a VIVA népszerű műsorvezetője, Patrícia szintén az asztal mellett szorított a játékosoknak. |
Bár már éjjel két óra is elmúlt, mire a döntő játszma véget ért, a játék izgalma és az elfogyasztott whiskey hatására az idő múlását a résztvevők nem nagyon vették észre. A fődíjat Varró Dániel, a népszerű fiatal költő vehette át, ami nem okozott nagy meglepetést, hiszen a József Attila-díjas költőt tavasszal beválogatták egy nagyszabású póker-világbajnokság magyar válogatottjába is. Dani maga mögé utasította a TV2 fiatal műsorvezetőjét, Szekeres Nórát, Verebes Istvánt és Para-Kovács Imrét, a műsorvezető Korda György pókerkommentátor-társaként is ismert Sebestyén Balázst, sőt több profi pókerjátékost is.
Kérdések a játék közben
Ha laikus vagy, a póker említése hallatán valószínűleg csak legyintesz, hiszen minden kártyajáték egykutya. Nos, hidd el, érdemes elsajátítani a szabályokat, hiszen a póker azonkívül, hogy nagyrészt hideg logikán és határozott döntéseken alapuló játék, rettenetesen szórakoztató is. Olyannyira, hogy a játékban szerzett tapasztalatokból ma már vezetőképzési tréning is kifejlődött, amely a játék- és szituációelméletre alapozva segíti a döntéshozókat a mindennapokban.
Amikor az ellenfél besöpri az asztal közepén tornyosuló zsetonhalmazt, a vesztes játékos fejében a következő kérdések futnak át: Miért pont ő? Miért nem én? Szerencséje volt? Kiismerte a játékomat, taktikámat? Jobban számolt fejben? Ő volt a legtürelmesebb? Esetleg ő hozta a legjobb döntéseket? Valószínűleg ez mind együtt? Ha csak az egyik is hiányzott volna, most én mosolyognék a nagy halom pénz mögött?
A játék: Texas Holdem
Ez a változat a magyarországi televíziós közvetítésekből is ismert verzió, amikor minden játékos két lapot kap a kezébe, majd körökre osztott licitálás után 3-1-1 kártya kerül az asztalra, mindenki számára látható módon. Így egy játékosnak összesen hét lap áll rendelkezésére, amelyből a legerősebb kombinációval vehet részt az adott körben. A Holdem az egyik legizgalmasabb pókerváltozat, amelyben még a legreménytelenebb helyzetben lévő játékosnak is lehet esélye a nyerésre, és fordítva, a legtöbb zsetont birtokló kártyás is könnyen elveszítheti mindenét egy rossz döntés miatt.
Könyv:
Stansky, David: A póker elmélete Ekren Kft., 2007
Mendelson, Paul: Texas Holdem póker I. A. T. Kiadó, 2006
Krieger, Lou: Póker A sikeres játékos kiskátéja Officina 96 Kiadó, 2006