A boldogtalan hírességeket lehet legjobban eladni?

Fógel Regina, a Sanoma Médiaakadémia hallgatója | 2012. Február 09.
Margaret Thatcher, Marilyn Monroe, Coco Chanel és Edith Piaf; mindannyian fényes karriert befutó, tehetséges nők. A sikeres életpályák mellé azonban csalódásokkal teli magánélet társult – abból pedig filmes kasszasiker.

Margaret Thatcher
Szétesett család

Február 2-án mutatták be Magyarországon a Vaslady című filmet, amely az Egyesült Királyság egykori női miniszterelnökéről, Margaret Thatcherről szól. A konzervatív politikusnő magabiztosan kormányozta az országot tizenegy éven keresztül, a hivatalos elfoglaltságok mellett azonban családjára már nem maradt ideje. A férjére mint erős támaszra, szövetségesre tekintett, gyermekeit azonban nem tudta beilleszteni szoros napirendjébe. Az ikrek mindössze hatévesek voltak, amikor 1959-ben édesanyjuk bekerült a parlamentbe, így kezdetben dadák nevelték őket, majd bentlakásos iskolába kerültek. „Attól, hogy valaki a rokonod, még nem feltétlenül kell gyakran találkoznod vele. Ahhoz az is kell, hogy legyen bennetek valami közös” – nyilatkozta Thatcher lánya, az újságíróként dolgozó, egyedülálló és gyermektelen Carol. Ő és a Dél-Afrikában élő testvére, Mark is rendkívül ritkán látogatják a 2003 óta özvegyen és magányosan élő, emlékezetkieséssel küzdő Vasladyt.


Marilyn Monroe
Csillapíthatatlan szeretetéhség

Két héttel a Vaslady premierje után újabb életrajzi filmet mutatnak be a hazai mozik Egy hét Marilynnel címmel, amelyben sikerei csúcsán járó színésznőként láthatjuk a platinaszőke dívát. Marilyn Monroe az apját soha nem ismerte, mégis őt kereste minden férfiban. Ötéves volt, amikor édesanyja elmegyógyintézetbe került, így gyerekkorát nevelőszülőknél és intézetekben töltötte. Érzelmi instabilitását, szeretetéhségét férfiakkal próbálta csillapítani – három férje és számtalan szeretője volt –, de a tartós boldogságot nem lelte meg. 1942-ben, tizenhat évesen kötötte első házasságát. Már ismert színésznő volt, amikor találkozott élete szerelmével, a baseballkirály Joe DiMaggióval. Szenvedélyes kapcsolatukat gyakran tarkították nyilvános veszekedések, sőt verekedések is. Második házassága mindössze kilenc hónapig tartott. Marilyn 1956-ban hozzáment az előnytelen külsejű, de már befutott drámaíróhoz, Arthur Millerhez, akit papának becézett. A férfi nehezen kezelte Marilyn gyermeteg lényét, amely erős szexuális kisugárzással párosult. A töréspontot végül az hozta a házasságban, hogy a nő nem tudott gyereket szülni.  A válás után John F. Kennedyvel és annak öccsével, Roberttel is viszonyt kezdett. Néhány hónap múlva, 1962 augusztusában állítólag újra akart házasodni második férjével, DiMaggióval, de néhány nappal a kitűzött időpont előtt meghalt. „Csak arra vágyom, hogy szeressenek, önmagamért és a tehetségemért” – vallotta Marilyn.

 

Coco Chanel
Elvesztette élete szerelmét

Coco Chanelről, a modern női divat, az egyszerű elegancia megalapítójáról 2009-ben két filmet is bemutattak. Chanel tizenkét éves volt, amikor édesanyja meghalt, ekkor testvéreivel együtt egy árvaházba került. Itt kitanulta a varrónői szakmát, kezdetben mégis táncosnőként kereste a kenyerét. Általában tehetős emberek szeretője volt, még egy orosz és egy angol herceggel is viszonyt folytatott, de soha nem ment férjhez, és nem szült gyereket. Élete szerelme Arthur Capel, egy angol úriember volt, aki segítette abban, hogy megnyithassa az első kalapboltját, de feleségül nem vette. Kapcsolatuk több évig tartott, ám a férfi egy autóbalesetben váratlanul elhunyt. Két évvel ezután találkozott a Párizsba emigrált orosz zeneszerzővel, Sztravinszkijjal. A második világháború megtörte Chanel pályáját. Emigrált, majd hazatérése után harminc évig a Ritz szállodában élt – magányosan.


Edith Piaf
Tragédiák sorozata

A sanzon királynőjéről, a törékeny „verébről” 2007-ben készült film. Edith Piaf gyerekként egy bordélyházban nevelkedett. Tizenhat évesen az első szerelmétől teherbe esett, egy kislányt szült, de a gyermek kétéves korában meghalt.
Piaf húszéves korától kezdve rendszeresen színpadon énekelt, egyre sikeresebb lett, és egyre befolyásosabb emberekkel kezdett viszonyt. Legnagyobb szerelmével, a bokszvilágbajnok Marcel Cerdannal 1947-ben, harminckét éves korában ismerkedett meg. Az összes újság címlapon írt a „francia zene királynőjének és a ring királyának” szerelméről. Úgy tűnt, hogy a sok nehézség után végre rátalál a boldogság, de a férfi 1949-ben repülőgép-szerencsétlenségben meghalt. Piaf ezt a tragédiát nem tudta kiheverni, innentől kezdve egész életét végigkísérte az alkohol és a drog. Önpusztító életmódjából későbbi szerelmei sem tudták kirángatni, az énekesnő egyre rosszabb fizikai állapotba került, majd negyvenhat évesen rákban meghalt.

 

Exit mobile version