Két napig ünnepelnek
Ennek egyszerű az oka, az ország törvényei szerint polgári ceremónián is egybe kell kelnie a luxemburgiaknak. Emiatt egy civil ceremónia keretében összeadják Guillaume herceget és Stéphanie de Lannoy belga grófnőt a nagyhercegi palotában. Délután a velük egy napon született luxemburgiakkal találkozik majd a trónörökös pár, majd részt vesznek több eseményen is: utcai fesztiválokon, koncerteken és az esti tűzijátékon is.
Szombaton a mélyen hívő, római katolikus luxemburgi nagyhercegi család jelenlétében tartják az egyházi ceremóniát az ottani Notre Dame székesegyházban. Az alattvalók televízión, óriáskivetítőn nézhetik a szertartást, de több országban, például Hollandiában, Belgiumban, Németországban is élőben közvetítik az eseményt.
Nem lesznek ott a Habsburgok
Az eseményt ötezer biztonsági ember és rendőr felügyeli majd, hiszen olyan előkelő vendégek érkeznek az országba, mint a belga és a norvég királyi, valamint a koronahercegi pár, a holland királynő a trónörökös párral, a dán királynő a koronahercegi párral, a svéd királyné a gyermekeivel és a lichteinsteini uralkodópár. Angliát a királynő legkisebb fia, Edward és a felesége, Sophie,
Hogy ki viszi a menyasszony fátylát, az még titok, de bennfentesek a jövendő norvég, holland, belga és spanyol királynőket említi, akik most még kisgyerekek.
A luxemburgiak már hetek óta díszítik az országot a nagy eseményre, és nem érdekeli őket az sem, hogy minden alattvalónak egy eurójába kerül az esküvő, ami talán nem sok, figyelembe véve az ottani magas életszínvonalat. De az már bántja némelyek szemét, hogy a menyasszony túl gyorsan megkapta a luxemburgi állampolgárságot. Egy egyszerű embernek ehhez hét év folyamatos ott-tartózkodásra van szüksége, valamint a ritka luxemburgi nyelv alapfokú ismeretére, amelyet szigorú vizsgáztatók előtt kell bizonyítani. Stéphanie esetében viszont a parlament döntött, és 95 százalékos többséggel elfogadta, hogy az esküvő napján megkapja az állampolgárságot.