Köztudott, hogy a kábítószer-probléma Magyarországon is évről évre egyre több család életét teszi tönkre. A Megálló Csoport már közel 20 éve dolgozik a droghasználó fiatalok számának csökkentésén. A 8. kerületi nyitott közösségi házban egész napos gondozást, fejlesztést nyújtanak az életvezetési zavarokkal és viselkedési függőségekkel küszködő fiataloknak; több száz kliens fordul meg itt havonta.
Reintegrációs modelljük fontos részét képzi egy speciális oktatási program, melynek célja a középfokú oktatásból a szerhasználat miatt elmaradt 16-27 éves fiatalok segítése az érettségi megszerzésében – de alkalmazott módszereik között szerepel többet között a zene- és színházterápia, az önsegítő, hozzátartozói és női csoportfoglalkozások is.
Drogról leállni közösségben lehet
Az alapítványhoz jellemzően dizájner drogokkal, Cannabis-származékokkal küzdő, 16-20 év körüli fiatalok fordulnak, nagyon változatos családi háttérrel. Terápiájuk fél évtől két évig is eltarthat. Az alapítvány elnöke, Kathy Zsolt szerint az oktatás jó mércéje annak, hogy hol jár a kliens a terápia folyamatában. A Megálló Csoport éppen ezért “egy jól kiszámítható, biztos, stabil pont, amely mindig nyitott a segítséget kérők felé. Ha bejönnek ide, pontosan tudják, hogy itt mire lehet számítani. Így dönthetnek úgy, hogy elmennek drogozni, de úgyis, hogy bejönnek a Megállóba, és tesznek magukért valamit” – teszi hozzá Zsolt.
Az alapítvány az adó 1%-okból befolyó összeget minden évben prevenciós munkára költi azzal a céllal, hogy a fiatalok minél hamarabb képet kapjanak a szenvedélybetegség világáról, veszélyeiről és a felépülés nehézségeiről. Támogasd te is a Megálló munkáját!
Megálló Csoport Alapítvány Szenvedélybetegekért
1 8 1 8 5 8 6 5 − 1 − 4 2