A hajhullás különböző formái
Több formáját és kiváltó okát különböztetik meg a szakemberek a hajhullásnak. Beszélhetünk foltos hajhullásról és (alopecia areata) diffúz hajhullásról (telogen effluvium).
A foltos hajhullás okai
A foltos hajhullás okai között legtöbbször valamilyen szerv gyulladása szerepel, ami bármelyik életszakaszban előfordulhat, de 20–40 éves kor között a leggyakoribb. A foltos hajhullás következtében rövid időn belül csupasz kerek vagy ovális foltok maradnak a fejbőrön. A hajhullás mértéke egyénenként változó: vannak, akik csak nagyon kis területről veszítenek hajszálakat, míg másoknál a hajhullás nagy felületekre terjed ki, a kopasz folt körül sokszor “felkiáltójel-hajszálak” láthatóak, amelyek rövidek, végük elvékonyodó.
Az orvostudomány jelenlegi ismeretei szerint a foltos hajhullást feltehetően autoimmun-betegség okozza, de hátterében előfordulhat hormonzavar és pszichés ok is.
A diffúz hajhullás
Diffúz hajhullásról akkor beszélünk, amikor a hajas fejbőr teljes területén jelentkezik a hajhullás, ami kezdetben a hajkorona ritkulását jelenti, hosszú távon azonban akár teljes kopaszságot eredményezhet. A diffúz hajhullást okozhatja betegség, stressz, vashiány, a pajzsmirigyműködés zavara, helytelen táplálkozás, gyógyszerek.
TIPP: Hajhullás esetén elengedhetetlen a megfelelő folyadékbevitel, ami segíti a szervezet méregtelenítését, fokozza a vérkeringést. Mindez jótékony hatással lesz a hajhagymák növekedésére. De a különböző problémák megoldásához nagy segítséget nyújthat a Forcapil kapszula és oldat.
Olvass tovább hajhullás témában:
- 4 természetes módszer a hajhullás ellen
- Mit tehetsz, ha szülés után hullik a hajad?
- Mikor beszélhetünk hajhullásról?
- Hajhullás, kopaszodás, korpa – Vajon mi áll a hajbetegségek hátterében?