Ez még nem az Alzheimer, csak a klimax (x)

hirdetés | 2023. Június 01.
A változókorban tapasztalt memóriazavart és összpontosítási képtelenséget sokan összetévesztik a korai demenciával vagy az Alzheimer-kórral. Utóbbi ritka betegség, a klimaxon viszont minden nő átesik. Mutatjuk, mit tehetünk a tünetenyhítésért.
Ez még nem az Alzheimer, csak a klimax (x)


„Rettegtem, hogy korai Alzheimerem van”

„Negyvenöt éves voltam, amikor elkezdtem gyanakodni arra, hogy korai alzheimeres vagyok” – idézi fel az ötvenöt éves Hilda. A többdiplomás, doktori fokozattal rendelkező nő világéletében a versenyszférában dolgozott. „Emlékszem, mennyire megrázott a Still Alice című film, amely egy nyelvész professzornő fiatalkori Alzheimer-kálváriájáról szól. Pont annyi idős voltam, mint a főszereplő karakter, és sok minden ismerős volt a történetéből. Akkoriban én is gyakran kerestem a szavakat, elfelejtettem korábbi történéseket, programokat, vagy egyszerűen csak azt, miért indultam el az íróasztalomtól, és nem mindig láttam át, mi miért történik a munkahelyemen. Korábban is előfordult néha, hogy szétszórt voltam, de abban az időszakban tömegével jöttek az ilyen helyzetek, megfűszerezve egy-egy masszív hőhullámmal, éjszakai nem alvással, és a hangulatom is ingadozott. Rettegtem, hogy ez korai Alzheimer, és tehetetlen vagyok a rám váró hanyatlással szemben.”

Ez állt az ijesztő koncentrációs zavar mögött

Hilda végül neurológus segítségét kérte a panaszai miatt. „Az orvos végighallgatott, megcsináltatta a szokásos teszteket, majd megnyugtatott, hogy jó eséllyel nem a kezdődő Alzheimer-kór tünetei miatt szenvedek, hanem a munkahelyi stressz okozza a panaszaimat, amelyek ráadásul a változókorral is összefügghetnek. Való igaz, az akkori állásom rendkívül megterhelő volt nekem, de őszintén nem gondoltam volna, hogy amiatt vannak koncentrációs nehézségeim, mert beléptem a változókorba. Akkor nyugodtam csak meg, hogy ez tényleg nem az elbutulás kezdete, amikor elkezdtem egy gyógynövénykivonatokat tartalmazó gyógyszert szedni, és enyhültek a klimaxos tüneteim, ami miatt aztán könnyebben tudtam koncentrálni is” – mondja Hilda.

A klimaxos agyi köd gyakori jelenség

Számos középkorú nő tapasztal kognitív problémákat. Ennek a leggyakoribb oka a menopauzális átmenet, amely az élet természetes része. A termékeny életszakasz lezárultával a petefészkek működése hanyatlik, majd teljesen leáll. Emiatt kevesebb női nemi hormon termelődik, ami nemcsak a menstruációs ciklusra van hatással, hanem egyebek mellett a kognitív funkciókat is befolyásolja. A memóriáért és a figyelemért felelős agyi területek bővelkednek ösztrogénreceptorokban, így az ösztrogénszint csökkenése ezen területek működésére is hat. Ezt a jelenséget nevezzük menopauzális agyi ködnek.

Remifemin Plus: segítség a változókori panaszokban

A csökkenő ösztrogénszint miatt számos más tünetet is tapasztalhatunk: hőhullámokat, fejfájást, alvászavart, hangulatingadozást, amelyek mind súlyosbíthatják a menopauzális agyi köd jellemzőit. A változókori panaszok enyhítése kutatások szerint az agyi köd feloszlatásában is segít. Ebben hormonmentes segítséget jelentenek a gyógynövények. A vény nélkül kapható Remifemin Plus két gyógynövény, a Cimicifuga racemosa (poloskavész) és az orbáncfű kivonatát tartalmazza. A Cimicifuga a változókori fizikai tünetek mérséklésében évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, a lélek napsugarának is hívott orbáncfű pedig a lelki panaszokat enyhíti. A Remifemin Plus hőhullámok, nagyfokú verejtékezés, álmatlanság, depressziós hangulat, belső feszültség, nyugtalanság, ingerlékenység, csökkent koncentrálókészség, szorongásos panaszok és/vagy késztetési zavarok esetén alkalmazható. Adagolása a kezelőorvossal egyeztetve a tünetek erősségéhez igazítható, és hosszabb távon is alkalmazható.

Vény nélkül kapható gyógyszer/ Fotó: Phytotec Hungária Bt.

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL

OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT,

VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT,

GYÓGYSZERÉSZÉT!

 

 

Exit mobile version