Ezért nem jó félvállról venni, ha elveszítettük a motivációnkat

nlc | 2024. Február 12.
A depressziós állapot nem múlik el magától, sőt, nemcsak a magánéletben, a munkahelyen is okozhat komoly problémákat! Tegyünk ellene, ha észleljük magunkon a depresszió tüneteit!

Fontos, hogy tisztán lássunk: a depresszió nem a jellem vagy épp az akaraterő gyengesége, hanem ugyanolyan betegség, mint például az allergia.

Depressziót kiváltó okok lehetnek a többi között:

A depresszió legnyilvánvalóbb tünetei: a folyamatos kimerültségérzés, kedvetlenség, levertség, fásultság, alvászavarok vagy épp a koncentrálóképesség csökkenése. A számos tünet együttes hatása ronthatja a munkahelyi teljesítőképességünket, ennek felismerése pedig újabb stresszhullámot, szorongást indít el, amely még mélyebbre ránthat bennünket a depressziós állapotba. Azaz a lelki nehézségek sokszor rányomják a bélyeget a munkahelyi teljesítményünkre, és ezzel tovább fokozzák a levertséget, az önbizalomhiányt, elégedetlenséget önmagunkkal szemben. Ezt ne engedjük! A depresszió betegség, de a tüneteit enyhíthetjük, kezelhetjük!

Ha a depresszió tüneteit tapasztaljuk magunkon, nincs energiánk, levertek vagyunk, nincs motivációnk, akkor ne várjunk arra, hogy ezek maguktól elmúlnak, tegyünk ellene!

A depressziós tünetek enyhítésében fontos szerepe van az önismeret erősítésének. Emellett számos dolgot tehetünk önmagunkért, hogy jobban érezzük magunkat:

A depressziót tehát többféle módszerrel lehet hatékonyan kezelni. Kognitív és kommunikációs terápiával, munkaterápiával és pszichoanalízissel is, ugyanakkor szakember felügyelete mellett gyógyszeres kezelések is alkalmazhatóak, attól függően, milyen súlyos a depressziós állapot. Fontos, hogy minél előbb ismerjük fel, ha baj van, és merjünk segítséget kérni!

Exit mobile version