Asztrológia

sza | 2001. Október 11.
Az asztrológiát a legtöbben jósrendszerként tartják számon, úgy hiszik: "a csillagokból megtudjuk, mit hoz a jövõ". Ez tévedés. Valójában egy személyiségelemzõ rendszer, mely tulajdonságokat, készségeket, lehetõségeket tár fel, és ebbõl következtet az összefüggésekre - és elég kevés szerep jut mindebben a "kristálygömb" effektusoknak...




Az asztrológia nemcsak ősi, de minden nyelven létezik – nincs olyan pontja a világnak, ahol ne ismernének és alkalmaznának az égitestek analógiájára épülő elemzéseket. Az európai kultúrkörben legelterjedtebb az ún. káldeus vagy más néven nyugati módszer – ennek “szakkifejezéseit” hallhatjuk leggyakrabban: “aszcendens”, “házrendszer”, “trigon” és így tovább.

Sajnos, egyetlen cikk kevés volna ahhoz, hogy komolyabban elmélyedjünk mindezek értelmében vagy a rendszer összefüggéseiben, ezért inkább arra vállalkoztunk, hogy néhány alapvető félreértést tisztázzunk az asztrológiával kapcsolatban.


• Mi a különbség a horoszkóp és az asztrológia között? 

Asztrológiának magát a rendszert hívjuk, a horoszkóp pedig az a képlet, amit az asztrológusok a születési adatokból kiszámolnak, s ami alapján a jellemzést illetve a prognózist felállítják.


• A horoszkóp nem arra szolgál, hogy megjósolja, mi fog velem történni az életben?





Nem. A születési képlet elsősorban egy ember jellemrajza – megmondja, hogy az illető milyen tulajdonságokkal, készségekkel, tehetséggel, hátrányokkal és lehetőségekkel indul az életben. A képlet bizonyos mértékben a sorsára és a környezetére utaló információkkal is szolgál, s így – a jelleme tudatában – következtetni lehet egyes eseményekre, de elsősorban arra szolgál, hogy az illető megismerje önmagát. 


• Éppen két jegy határán születtem – most melyik igaz rám? Mindkettő? Vagy amelyikhez több kedvem van? 

Nem kedv kérdése. Létezik egy csillagászati táblázat, az ún. efemerida, amiból a bolygók pontos helye kiolvasható (ezt használják a csillagászok is). Meg kell nézni, hogy az illető születési pillanatában a Nap melyik jegyben állt – az lesz a válasz, és nincs apelláta.


• Most akkor melyik igaz rám jobban: az asztrológia jegyem vagy az aszcendensem? És egyáltalán: mi az az aszcendens? 





Asztrológia jegynek azt nevezzük, amelyik jegyben a születés pillanatában a Nap állt, az aszcendens pedig a születési órából kiszámolható fogalom. Ez utóbbiból arra lehet következtetni, hogy milyen arcot mutatunk a világnak – nevezhetjük “külső” szemályiségünknek -, a születési jegy pedig a belső személyiségünket, a gondolatainkat, érzelmeinket jellemzi. Ha tehát úgy érzed, nem igaz rád a jegyed, egy kicsit jobban magadba kéne mélyedned…


• Mi kell az aszcendens kiszámításához?

A születés pontos órája és perce.


• Hogy lehet, hogy két azonos jegyben született ember annyira különböző? Nyilván nem lehet a világon minden ember csak 12-féle! 





Ez így van. Ezért vizsgálják az asztrológusok a bolygók helyzetét is (Naprendszerünkben 9 bolygó kering ), valamint a Hold állását, ami minden pillanatban más és más. Ezek az információk mind “összeszorzódnak” az adott jegy és az aszcendens információival – így tehát  megszámlálhatatlan személyiséget kapunk.


• Gyakran hallani a párkapcsolati horoszkópokról – mit lehet tenni, ha a jellemzés szerint két ember nem összeillő?

Természetesen nem kell kétségbeesni és azonnal szakítani. Az asztrológia nem arra szolgál, hogy szétválasszon embereket, sőt! Mint minden pszichológia módszernek, az asztrológiának is az a rendeltetése, hogy jobban megértsük egymást és önmagunkat. Ha a párkapcsolati elemzés gyakori konfliktust ígér, még több toleranciára, odafigyelésre és szeretetre van szükségünk. Nagyon tanulságos megvizsgálnunk párunk jellemrajzát, és megértenünk, mit miért csinál – a horoszkóp egyik alaptanulsága, hogy az emberek nem változnak…
Exit mobile version