A kutyám nélkül soha…

nlc | 2002. Június 20.
Fogadni mernék, hogy ha nyaralásról van szó, a pasid már csak kettesben menne veled. Kössetek kompromisszumot: a kutya megy, a macska marad. Hiszen mivégre vannak az embernek barátai, meg szomszédai, ha nem macskaetetésre?






Sok esetben segítségünkre lehetnek a barátok vagy rokonok, akik elvállalják, hogy bizonyos ideig gondozzák az állatot.

A macskák esetében ez a legjobb megoldás, mivel ők nehezen tűrik a környezetváltozást, nem szívesen hagyják el megszokott életterüket, viszont jól megvannak egyedül is.

Aki kutyát tart és megvan rá a lehetősége, hogy magával vigye kedvencét, az tegye meg.


Mindegy, hogy uszkár, terrier vagy bernáthegyi – a kutyák sokkal jobban ragaszkodnak gazdáikhoz, mint bármely másik állat. De ragaszkodás ide vagy oda: hosszú repülőutakra ne vigyük magunkkal négylábú barátunkat. A konténerben való utazás és a hőmérsékletváltozás nagy stresszt okoz a kutyának.

A macskák, papagájok vagy nyulak a megszokott környezetüket részesítik előnyben és ezért lehetőleg ne is utaztassuk őket! A halaknak pedig a mai modern akváriumok remekül megfelelnek, hiszen van bennük filter és etető berendezés. Így – ha szükséges – akár néhány hétig is magára hagyhatjuk őket.


Ha otthon hagyjuk





A legjobb megoldás, ha rokonok vagy barátok gondozzák az állatot nyaralásunk alatt. A macskák esetében az a legelőnyösebb, ha valaki erre az időszakra beköltözik a lakásba. Az is elegendő, ha rendszeresen meglátogatják az állatot. De nem elég pusztán kirakni elé az ételt. Egy magára hagyott macskával intenzíven kell foglalkozni. Beszélni kell hozzá, megsimogatni és játszani vele.

A kisállatok, mint a hörcsög, tengeri malac, nyúl vagy a madarak, beérik kevesebb odafigyeléssel is. Gondoskodjunk a rendszeres etetésükről és a helyük tisztán tartásáról.
Exit mobile version