9 elképesztő hely Ázsiában, amit látnod kell – galéria

V.V.V. | 2013. Október 19.
Vajon milyen lehet a pokol kapuja? És Gyapotvárat láttál már? Elképesztő látványosságok Ázsiából.

1. Hallstatt projekt, Kína

Nem újdonság, hogy Kínában már várost is hamisítanak, de az osztrák Hallstatt lakói kissé zokon vették, hogy az engedélyük nélkül „lekoppintották” az UNESCO által védett falujukat. A kínai tervezők még a hotelek belső terét is lemásolták. A kínai Hallstatt egy mesterséges tó partján áll, 60 kilométerre Hongkongtól, és a megnyitóra az osztrák városvezetőket is meghívták.

2. Socotra sziget, Jemen
Amióta a sziget elszakadt a szárazföldtől, egyedülálló módon fejlődött az élővilága, a földönkívüli jelleget csak tovább növeli, hogy a sziget állat- és növényvilága Galapagoséhoz hasonló, valamint az ott élők életmódja is régi korokat idéz.

3. Madáin Szálih, Szaud-Arábia
Néhány évvel ezelőtt került elő az ország északnyugati részén lévő ásatások során, az ókorban már város volt Hegra néven. Száznál is több hatalmas, sziklába vájt sírépítménye még nem annyira ismert, mint a jordániai Petra, de hasonlóan lenyűgöző.

4. Darvaza, Türkmenisztán
A pokol kapujának szokták hívni azt az bányakamrát, amely 1971 óta tátong a Karakum-sivatag mélyén. A szovjet fúrások során egy nagyméretű földalatti gázkamrára bukkantak, amelynek a felszíne beomlott és ezzel megnyílt a metánnal teli üreget. A geológusok aztán elszámolták magukat: el akarták égetni a földgázt, arra számítottak, hogy ez egy hét alatt megtörténik, de máig nem aludt ki a tűz.


5. Pamukkale, Törökország

A Gyapotvár egyértelműen a 10 leglátványosabb nevezetesség között van Törökországban, éppen ezért került veszélybe. A több ezernyi turista ugyanis túl nagy megterhelés a meleg vizű forrásnak.

 

 

6. Jiuzhaigou-völgy Nemzeti Park, Kína
A Szecsuán tartományban található parkot csak az elmúlt évtizedekben kezdték felfedezni a kínaiak is, és szinte ezzel egy időben lett a világörökség része. A többszintes vízesések, kristálytiszta, kék-zöld tavak világa természetvédelmi terület. Magyarul Kilenc Cölöp-ároknak fordítják, és bár lehet így értelmezni a hely nevét, valójában a cölöp szó cölöpökre épített falut is jelent, és így inkább a Kilenc hegyi falu völgye lenne a megfelelő név. A területet ugyanis kilenc falu veszi körül.


7. Köcsög-síkság, Laosz

A több száz hatalmas kőedény 2000 éve áll ezen a síkságon, és máig rejtély, mi volt az eredeti funkciója. Egy ideig a Sebhelyek síkságának nevezték, amikor az Egyesült Államok a hetvenes években majd’ egy évtizeden át bombázta Laoszt. Emiatt mind a mai napig csak a területnek egy része látogatható, és a helyiek repeszekből és más háborús hulladékból készítenek szuveníreket a turistáknak.

8. Leshan Óriás Buddha, Kína
A Kínában, Szecsuán tartományban található szobrot a 8. században vájták ki a hegyből, és a maga 71 méteres magasságával a mai napig az egyik legnagyobb Buddha-szobor.

9. Honghe Hani rizsteraszok, Kína
A kínai kulturális minisztérium öt évvel ezelőtt kérelmezte, hogy az UNESCO Világörökség része legyen a látványos mintázatú rizsterasz, és idén végre felkerült a listára. Az 1300 éve művelt területen vörös rizst termesztenek, ez a régió legfőbb bevételi forrása.

Exit mobile version