16 hasznos mobilalkalmazás, ami megkönnyíti a nyaralást

V.A. | 2014. Július 15.
Úgy döntöttem, nem költök több ezer forintot útikönyvekre és térképekre, inkább pár perc alatt ingyen letöltöm őket a telefonomra. Kedvenc mobilappjaimat osztom meg veletek.

Nehogy eltévedj!

Mielőtt elutaznál, érdemes térképekből bevásárolni, vagy letöltheted ingyen a mobilodra. Kényelmes megoldás, és ha ügyesen választasz, nagyon meghálálja azt a kis helyet a telefonodon.

Neked is rögtön a Google Maps jutott eszedbe? Nem csoda, nagyon sok mobilos program építi magába ezt a térképet, mert pontos, részletes, kereshető. És igen, lehet offline, azaz internet nélkül is használni, csak kicsit körülményes: minden térképrészletet, amire rákerestél, külön-külön le kell menteni.
Ha nem akarod koptatni az ujjad, töltsd le a Maps with me-t, amin városok részletes térképét lapozgathatod. Bár a program tényleg jó, ügyesen úgy oldották meg, hogy csak akkor tudjál keresni az utcák, helyszínek között, ha megvásárolod a fizetős változatot. Valóban ingyenes térképhez a Locuson keresztül juthatsz, azonban ennek használata kicsit bonyolultabb.


Ha csak online megy

Ha ingyen szeretnél szörfölni a neten, a Wi-fi finderrel megtalálhatod a legközelebbi ingyenes hotspotot. A NinthDecimal alkalmazását offline is használhatod, ha engedélyezed adatbázisának letöltését: 144 ország 550 000 városából választhatsz. Kicsit zsákbamacska az eredmény, mivel nem mindegyik forráshoz lehet kapcsolódni.


Csak le ne késd a buszt!

Ha ismeretlen városban jársz, és sietned kell, jól jöhet egy menetrend-alkalmazás. Bár vannak olyan programok, amik megpróbálkoztak a herkulesi munkával, hogy több város menetrendjét egyesítsék egy helyen, érdemes mindig az adott település után kutatni a neten. Így például a Citymapper is felajánlja, hogy egyetlen világvárosnak a térképanyagát mentsd a mobilodra. A programmal jól elboldogulhatsz Londonban, Párizsban vagy New Yorkban is. Az útvonaltervezésen túl, a gyalogtúra idejét vagy a taxizás várható költséget is feltünteti. Hátránya azonban, hogy csak online használható.


Ha nem akarod cipelni az útikönyvet

Több várost is bejártam már a Tripadvisor alkalmazás segítségével. Szállás, utazás és étkezés, ezt mind megtaláltam rajta. A látványosságokról rövid leírást is közöl, a nyitva tartást és a belépődíjakat is említi. Csakhogy a turisták kedvenc célpontjaira koncentrál, így a város szélére eső térképrészlet már nem nagyítható utcaszinten. A hozzászólásokat azonban érdemes olvasgatni.

Ha útikönyvet keresel, akkor is ajánlott utánanézni, hogy nincs-e véletlenül a városnak saját applikációja, mint például a London Official Events Guide. Ha nem találnál egyet sem, marad a Pocket Guide, amivel érdekes túraútvonalakat látogathatsz végig, azonban a városnéző túra offline változatáért már fizetni kell.


Parlez vous…?

Rövid idegen nyelvű szövegek megértéséhez ideális eszköz a Google fordító. A mobilapplikáció 80 nyelven tud, offline is lehet használni, ehhez nyelvenként kell lementeni az adatbázisokat. Még akkor is megérthetünk egy idegen nyelvű szöveget, ha le sem tudjuk írni. Az is elég, ha sok a fény és jól működik a kamera a mobilunkon. A lefotózott felirat szövegét a program felismeri, és már ki is írja a fordítást. Meglepően jól működik a szövegfelismerés.

Ha csak egy-két szónak szeretnénk utánanézni, több angol–magyar, német–magyar offline szótár is elérhető, vagy akár az Akadémia szótárát is megvehetjük. Nekem az egyszerűbb és ingyenes, BitKnights Ltd. készítette Hungarian English Dictionary program is bevált.

Ahol készpénzt lelek

Ha van internet, a közelben automatát is könnyen találhatunk ennek az alkalmazásnak a segítségével: a MasterCard ATM Hunter jól beméri a közeli készpénz-automatákat, de a magyar ékezetes betűkkel nem mindig boldogul. Egyszerűbb és könnyebben kezelhető program az ATM finder, azonban használatához már GPS-re is szükség van.

Derűs vagy felhős?

Bárhogy is alakuljon az idő, offline időjárás-előrejelzést mutató programokat is tömegével találhatsz a neten. Ilyen az egyszerű megjelenítésű Időjárás-előrejelzés mttcrosstól, ami angolul van, de pontos és könnyen használható; vagy a több információval és beállítással rendelkező Élő Időjárás Apalon Appstól, ami többnyire angolul van, de a dátumot már magyarul tüntették fel. Mivel mindegyik meteorológiai programnak előbb-utóbb frissítenie kell adatait, internet nélkül hosszú távon pontatlanok ezek a programok.


Szállásvadász

Foglalhatsz szállást, gyorsan, ingyenesen és egyszerűen a Szallas.hu alkalmazásának segítségével. 

Mit felejtettem otthon?

Hova szeretnél utazni? Mennyi időre? Mit fogsz ott csinálni? Néhány kérdés után a Wawwo PackPoint packing list builder programja összeállítja poggyászunk tartalmát, angolul. Hasonlóan egyszerű programocska a uPackingList, érdekessége, hogy itt már az indulás előtti teendőket (hűtőkipakolás, szemétkivivés) is ellenőrizhetjük. És ha minden megvan a listáról, akkor indulás!

Exit mobile version