Ki mondta, hogy rettegni csak a horrorfilmeken lehet? A Föld legfélelmetesebb helyeinek meglátogatása közben ugyanis épp úgy borsódzhat a hátunk, mint ha csak az AZ filmet néznénk.
Habár elsőre talán még a legnagyobb utazóknak sem tűnhet valami jó mókának ezen látványosságok és mitikus helyek meglátogatása, azonban érdemes erőt venni a félelmeinken és mégis felkeresni ezeket a desztinációkat, ugyanis számos első látásra talán ijesztőnek tűnő helyszín gyakran a bolygó egyik leglenyűgözőbb pontja lehet.
Egy ilyen varázslatos helyszínre tökéletes példa a Hua-hegy mesés ösvénye és kilátása vagy a darvazai gázkráter, más néven a Pokol ajtója vagy a Pokol Kapuja, illetve az a milliónyi arany medúza is, amelyek egy tengeri tóban, Palauban, Eil Malk szigetén úszkálnak.
Természetesen, akik tényleg egy kis hátborzongásra vágynak azoknak sem kell keseregniük, ugyanis a Babák szigetén Mexikóvárosban minden kétséget kizáróan feláll majd a hátukon a szőr. Épp úgy, mint a Keresztek hegyén Litvániában, amely helyszín bár a katolikus vallás egyik legfőbb zarándokhelye, mégis átjárja valahogy a brutalitás és a levegőben szinte kézzel fogható szenvedés és fájdalom. És akkor még meg sem említettük a csehországi Kutna Horában található Csonttemplomot, amelyet teljes egészében emberi csontok borítanak.
Kétségtelen, hogy ezek a titokzatos és különleges helyszínek mind arra várnak, hogy felfedezzék őket a kalandor utazók, már ha van merszük természetesen. Az alábbi galériánkban pedig alaposan be is mutatjuk őket, hogy könnyebb legyen eldönteni, hogy melyik úti cél legyen az első helyen számunkra!
Prágától egy órányi autóútra található a Kostnice Sedlec, azaz a Csonttemplom. A római katolikus kápolna lélegzetelállító és egyben hátborzongató díszítéssel büszkélkedhet, ugyanis a belső terét emberi csontvázakból készült bútorok és dísztárgyak dekorálják. Leghíresebb darabja az a 8 méteres csillár, amely állítólag minden egyes emberi csontot tartalmaz, ami a testben fellelhető.
A Babák szigete egy bizarr turisztikai látványosság Mexikóváros Xochimilco kerületében. A kis sziget fáira a 20. század második felében játékbabák sokaságát akasztotta fel babonából a hely egykori lakója. A már elhunyt férfi azért tette mindezt, mert egy halott kislány holttestét találta a közeli csatornában. A babákat azért akasztotta fel, hogy elűzze a gonosz szellemeket. A merészebb még elő lelkek ha el szeretnének jutni erre a rémisztő helyre, akkor csónakot bérelve annak sofőrét meggyőzve bátran megtehetik. (Fotó: Getty Images)
Ha csak nem az a régóta dédelgetett álmunk, hogy beugorjunk egy rakás csípős gerinctelen közé, akkor első látásra talán ijesztő lehet Ongeim'l Tketau, vagyis ismertebb nevén a Medúza-tó. A nem akármilyen látványosság Palauban, Eil Malk szigetén található. A tó medúzák millióinak ad otthont, amelyek lassan vándorolnak át a vízen, mindig követve a nap útját. A bátor utazók pedig akár csatlakozhatnak is hozzájuk varázslatos tevékenységükben. (Fotó: Getty Images)
A kis cseh faluban, Lukovában található Szent György-templom élete nem volt a legkönnyebb. A 14. századi imahely szokatlanul sokszor égett le az évszázadok során, legutóbb az 1960-as évek végén – a tűz egy temetés során ledöntötte a tető egy részét, és a hívek végül úgy döntöttek, hogy a hely kísértet járta és több, mint 40 évig felé sem néztek. (Fotó: Getty Images)
A türkmenisztáni Karakum-sivatag közepén található a „Pokol kapuja”. Nevét a helyiek adták az 230 méter széles kráternek, amely egyszerűen nem hagyja abba az égést. A hátborzongató helyszín állítólag úgy keletkezett, hogy mikor a szovjet tudósok 1971-ben elkezdtek olaj után kutatni, véletlenül metántartalékba ütköztek, és a fúróplatform összeomlott, így kialakult a kráter. Mivel azonban veszélyes gáz került a levegőbe, a tudósok úgy döntöttek, hogy felgyújtják a krátert, hogy elégessék a metánt. Arra azonban biztosan nem gondoltak, hogy még 50 év után is égni fog. (Fotó: Getty Images)
Ijedősöknek nem éppen kellemes egynapos elfoglaltság meglátogatni az egykori náci Németország egyik legnagyobb kórházát. A Beelitz-Heilstätten ugyanis katonai kórházként és szanatóriumként szolgált beteg és sebesült katonák számára az első és második világháború alatt. A Berlintől 50 perces autóútra elhelyezkedő komplexum egyébként kezdetben tüdőszanatóriumként szolgált, hiszen a tuberkulózis rengeteg embert megfertőzött Berlinben, és kellett egy hely a városhoz közel, ahol ápolni tudják a megnövekedett betegállományt. (Fotó: Getty Images)
A világ összes katakombája közül egyik sem olyan hátborzongató, mint a Kapucinusok katakombája Palermóban. Kísérteties atmoszférájával hamar a látogatók egyik közkedvelt helye lett. A katakombák körülbelül nyolcezer mumifikált testet őriznek, külön kategóriákra (vallási alakok, férfiak, szüzek, gyermekek) vannak osztva. (Fotó: Getty Images)
A világ egyik legveszélyesebb túrájaként emlegetik a Hua-hegyen levő túraútvonalat, amely kifejezetten nem tériszonyosoknak és félősöknek van kitalálva. Ez Kínai látványosság ugyanis egy olyan szakaszt is rejt magában, ahol az emberek deszkákon járnak a hegy szélére rögzítve, több ezer méteres magasságban. Miközben a túrázók a félelmetes alkalmatosságokon lépkednek láncokba kapaszkodhatnak, egy kis biztonságra áhítozva, figyelve arra, hogy a következő deszka hiányozhat vagy éppen törött is lehet. (Fotó: Getty Images)
A Litvániában található dombra az emberek a 14. század óta szállítanak kereszteket. A Keresztek hegye ma már katolikus zarándokhely. Éjszaka kifejezetten hátborzongató látvány lehet... (Fotó: Getty Images)
Aokigahara vagy másik ismert nevén Dzsukai - A fák tengere, Japánban, a Fudzsi Hegy tövében elterülő mintegy 35 km²-es erdő, mely a benne történt rengeteg öngyilkosságról hírhedt. A helyszínt sokan „öngyilkos erdőként” is emlegetik, ugyanis ez a helyszín a világ második leggyakoribb öngyilkossági helyszíne a Golden Gate híd után. Volt olyan év is például, amikor 247 ember próbálta meg kioltani ebben a buja erdőben az életét. Egyesek úgy gondolják, hogy sokan azért akarnak innen távozni az élők sorából, mert a helyszín a japán mitológiában is szerepel, a démonok lelőhelyeként. Míg mások szerint azért választják sokan eldobni maguktól az életet ezen a ponton, mert a sűrű erdő tompítja a hangot és rendkívül könnyűvé teszi az eltévedést. (Fotó: Getty Images)