Olyan társdalomban élünk, ahol a versengés már oviban elkezdődik, iskolában pedig az alsó tagozaton is nagy nyomás alatt vannak a gyerekek, hogy minél jobban teljesítsenek. Pedig mitől lesz sikeres egy ember? Attól, hogy jó jegyei voltak negyedik osztályban? Vagy inkább akkor sikeres felnőttkorában, ha boldog élete van? Összefüggnek a jegyek a boldogsággal? Nem igazán.
Szülőként nem az a feladatunk, hogy kisajtoljuk az ötösöket a gyerekekből, hanem inkább az, hogy megadjuk nekik azt az érzelmi biztonságot, ami aztán sikeres felnőtté teszi őket. Most, hogy kezdődik az iskola, mindenekelőtt azt kell szem előtt tartanunk, hogy a legfontosabb célunk az, hogy boldog felnőttek legyenek majd a gyerekeink, ennek alapja pedig nem ott kezdődik, hogy hány piros pontot és jó jegyet hoznak haza.
Tegyünk meg minden tőlünk telhetőt, hogy a következő dolgokat átadjuk a gyerekünknek, ahelyett, hogy az iskolai eredményein pörögnénk, mert igazából ezekre van szüksége ahhoz, hogy majd boldog felnőttkora legyen:
- Bensőséges, bizalommal teli kapcsolat a szülőkkel
- Önálló stresszcsökkentő képesség
- Egészséges szokások
- Minőségi idő a szeretteivel
A boldog gyerekkorhoz nem az kell, hogy színötös legyen a gyerekünk, a boldog felnőttkort pedig nem a tíz diploma és a csilliárdos fizetés határozza meg. Erősítsük a családi kötelékeket, tanítsuk meg, hogyan oldja a gyerek a saját szorongásait, segítsük hozzá egy egészséges és boldog felnőttkorhoz – ez a fő feladatunk szülőként.