Odafigyelünk a rostgazdag táplálkozásra, az elegendő C- és D-vitamin-bevitelre, sőt még az omega-3 zsírsavakra is. A legegészségesebb életmód mellett is elképzelhető, hogy pont a magnéziumról már elfeledkezünk. Pedig nem árt odafigyelni rá, hiszen a hiánya sok kellemetlenséget okozhat. A szakértők szerint változatos táplálkozással vihetjük legkönnyebben a szervezetünkbe (zöldségek, magok, teljes kiőrlésű gabonafélék, zöld leveles zöldségek), és így a túladagolástól sem kell tartanunk.
Lássuk, mit okozhat a tartós magnéziumhiány:
1. Magas vérnyomás
Mivel a magnézium segít fenntartani a sejtekben a kálium és a kalcium megfelelő mennyiségét – amik pedig a vérnyomást kontrollálják –, hiánya vezethet magas vérnyomáshoz.
2. Sok fejfájás
A kutatók szerint van összefüggés a magnéziumhiány és a fejfájás között. Akik hajlamosak a migrénre, azoknak gyakran alacsony a magnéziumszintjük.
3. Csontritkulás
A testben található magnézium 60%-át a csontok tárolják. A megfelelő mennyiségű magnézium a szervezetben gátolja a csonttörések és a csontritkulás kialakulását, ezért érdemes már fiatal korban odafigyelni a megfelelő bevitelre.
4. Zsibbadtság érzet
Az extrémen alacsony magnéziumszint könnyen okozhat zsibbadást, kábaságot, valamint gyakori izomgörcsöket. Nem véletlen, hiszen a magnézium az izmok és az idegek megfelelő működésében is kulcsszerepet tölt be.
Forrás: Prevention