Ha úgy érezzük, hogy elfáradtunk, elfogyott az energiánk, motiválatlanok – súlyosabb esetben depressziósak – és betegesek vagyunk, a megfelelő pihenés és gyógyszeres kezelés beiktatása mellett még számos más dolgot is tehetünk az egészségünk megóvása érdekében. Léteznek a földön ugyanis olyan helyek, amelyeknek megnyugtató atmoszférája és elsöprő energiája mind a lelki, mind pedig a testi feltöltődésünket is támogatja. Bár korábban már írtunk arról, hogy mik azok a helyszínek, amelyek hazánkban bírhatnak gyógyító hatással, most olyan desztinációkat szedtünk össze a nagyvilágból, amelyek szintúgy a feltöltődésünket szolgálják.
Miért pont itt?
A spirituális gondolkodás szerint a betegségek akkor keletkeznek, ha a testünkben, vagy akár csak bizonyos szerveink működésében valamilyen oknál fogva elakadt az energiaáramlás. A gyógyító helyekről pedig úgy tartják, hogy képesek visszaállítani az energiaáramlást. De mégis miért?
A keleti gyógyászatból tudjuk, hogy az emberi test energiaáramlásai meridiánok mentén történnek. A Földet testünkhöz hasonlóan szintúgy energiavonalak hálózzák be, ezeket pedig egyesek a Föld meridiánjainak, mások Szent György-, a keletiek Sárkány-, az angolok Ley-vonalaknak hívják. Ezeknek az energiavonalaknak azonban vannak metszéspontjaik, melyeknek elhelyezkedését már az őskorban is ismerték, majd legtöbbször templomokat, kolostorokat állítottak fel rajtuk, vagy zarándokhelyekké nyilvánították.
Mindezeket olvasva felmerülhet bennünk a kérdés, hogy vajon hogyan tudták mindezt megállapítani évszázadokkal ezelőtt?! A válasz rendkívül egyszerű, és magában a természetben rejlik. A nagy erőhelyeket ugyanis onnan ismerték fel, hogy ezeken a vidékeken dúsabb volt a növényzet, az állatok nagyobbra nőttek, a vizek tisztábbak, az ott élő emberek pedig nyugodtabbak és egészségesebbek voltak. Mindemellett ezeken a metszéspontokon más a Föld anyagának sűrűsége, ezért itt könnyebben törnek felszínre a források is. Ha ez még nem lenne elég, ezekben az energiaközpontokban gyakran tapasztaltalak csodálatos gyógyulásokat, természetfeletti jelenségeket és látomásokat is.
Összeállításunkban most olyan helyszíneket mutatunk meg a nagyvilágból, amelyekhez mindenképpen érdemes ellátogatnunk, ha fogékonyak vagyunk az efféle dolgokra! Ha pedig nem vagyunk azok, akkor szimplán csak azért utazzunk ezekhez a nevezetességekhez, mert mindenféle hozzáadott spirituális tartalom nélkül is egyszerűen lenyűgözőek!
A gízai nagy piramis, Egyiptom
A legrégebbi, a legnagyobb és egyben az egyedüli fennmaradt csoda az ókori világ hét csodája közül a gízai nagy piramis. (Fotó: Getty Images)
Mivel írásos feljegyzés nem maradt a piramis építéséről, ezért több elmélet született a piramis tájolásának módszeréről. Abban mindegyik megegyezik, hogy a módszer alapvetően csillagászati jellegű. A piramis oldalai az égtájakhoz igazodnak, attól való átlagos eltérésük mindössze 3 ívperc és 6 ívmásodperc. (Fotó: Getty Images)
A nagy piramis az egyiptológia egyhangú álláspontja alapján az uralkodó temetkezési helyéül épült. (Fotó: Getty Images)
147 méteres magasságával négyezer évig a világ legmagasabb épülete is volt egyben. (Fotó: Getty Images)
A világ hét csodájának egyikeként számon tartott gízai nagy piramis (más néven Hufu-piramis vagy Kheopsz-piramis) az egyiptomi Hufu fáraó által építtetett piramis. A piramist úgy vélik, hogy i. e. 2600 és 2500 között építették és a modern kor egyik Mekkájaként tartják számon. Különleges szépsége és építésének rejtelmessége mellett amiatt is lázban tartja az ideutazókat, mert a fizikusok felfedezték, hogy a piramis elektromágneses energiát tárol a kamráiban, ami hozzájárul ahhoz a hiedelemhez, hogy egy energiaörvényen helyezkedik el.
Pamukkale, Törökország
Pamukkale, mely szó szerinti fordításban „gyapotvárat” jelent, a világ egyik ritka csodája, és az UNESCO világörökség része. (Fotó: Getty Images)
A helynek saját legendája is van, miszerint II. Eumenész pergamoni király lánya váratlanul megbetegedett, és a tudós doktorok nem találták baját. A király nagy jutalmat ajánlott annak, aki meggyógyítja. Ekkor bukkant fel egy idős orvos, aki azt tanácsolta a királynak, vitesse leányát a közeli hegyre, ahol gyógyító erejű forrás fakad. Ezen a helyen pedig vegyen a leány fürdőt és igyon a vizéből. Miután az uralkodó eleget tett a kérésének, a lánya tényleg meggyógyult. (Fotó: Getty Images)
Átlagos tengerszint feletti magassága 360 méter, 100–150 méterrel emelkedik a Lükosz folyó síksága fölé. (Fotó: Getty Images)
Travertine formations,pamukkale whiteTravertine formations,pamukkale whiteTravertine formations,pamukkale whiteTravertine formations,pamukkale white
A világ egyik legősibb fürdőhelye a melegvizű forrásokkal borított Pamukkale Törökországban. A helyet rengetegen a világ nyolcadik csodájaként tartják számon. Vizének számos gyógyító hatást tulajdonítanak, az ugyanis segít a bőrbetegségek, a szívbetegségek, a csontritkulás, az asztma vagy a reuma kezelésében. Sőt, a bátrak, akik inni is mernek belőle, azoknak a gyomorfekély elleni küzdelemben is segíthet.
Maja romváros, Tulum, Mexikó
Tulum egy igazi karib-tengeri gyöngyszem. (Fotó: Getty Images)
A magas energetikájú hely Cancúntól 130 kilométerre délre, a Riviera Maya nevű tengerparton található. (Fotó: Getty Images)
Spirituális jelentősége mellett Tulum inkább fotómágnes hely, hiszen közvetlenül a tengerparton fekszik. (Fotó: Getty Images)
Tulum egy maja romváros és egy település is egyben, amely közvetlenül a tengerparton épült. Bár Tulum nem a legjelentősebb Maja romváros, azért került fel a listára, mert állítólag ezen a térségen ért földet az az aszteroida, amely 66 ezer évvel ezelőtt kiirtotta a dinoszauruszokat. Ezáltal pedig egy olyan energetikai töltést adott a városnak, amellyel csak nagyon kevés hely tudna vetekedni.
Machu Picchu, Peru
Machu Picchu romjai Cuzcótól 112 km-re északnyugatra, az Urubamba-folyó völgyében, a perui Andok déli láncolatában, 2450 méteres magasságban található. (Fotó: Getty Images)
Érdekesség, hogy a bevehetetlen terület mindössze csak 13 négyzetkilométeres területen helyezkedik el. (Fotó: Getty Images)
Machu Picchut és természetes környezetét 1981-ben „perui történelmi szentély” címmel ruházták fel, mint különlegesen fontos kulturális értéket őrző szent területet. (Fotó: Getty Images)
Machu Picchu az egykori Inka Birodalomból maradt romváros a perui Cusco megyében; izgalmas és festői fekvésű régészeti lelőhely és nem mellesleg a világ egyik legnyugodtabb helye. Bár a magasságváltozás és a helyszínhez vezető túra egy kissé megnehezíti a megközelítését, mindenképpen érdemes ide ellátogatnia a gyógyulni vágyóknak. A Peruban található magas energiájú helyről úgy tartják, hogy a spirituális energiáit a föld alatt tartja. A hiedelmek szerint ez a csapdába esett energia csak úgy sugárzik az egész területen, ezzel elősegítve a fizikai gyógyulást és a spirituális felébredést.
Uluru, Ausztrália
Ausztrália fehérbőrű lakossága csak halott szívnek nevezi az Ayers-sziklát, minden megfejthetetlen titokzatosságával együtt inkább turistalátványosságként tekint rá. (Fotó: Getty Images)
Történetmesélés, ausztrál módra: A „Wintjiri Wiru” egy őslakos kulturális történetmesélési élmény, amelyet a legmodernebb technológia révén keltettek életre, több mint 1100 drónnal, lézerrel és fényvetítéssel a közép-ausztrál sivatag felett. (Fotó: David Gray/Getty Images)
Ausztráliában vannak, Ausztriában nincsenek kenguruk! Évente legalább 100 utas van, akik Ausztrália helyett Ausztriába utaznak. (Fotó: Getty Images)
A kenguruk, a kígyók, a skorpiók és a cápatámadásos dokumentumfilmek mellett Uluru lehet még szintén az a dolog, ami elsőként eszünkbe jut, ha Ausztráliára gondolunk. A Nagy Szikla állítólag a Föld köldökcsakráján helyezkedik el, és akik itt jártnak, mind arról számoltnak be, hogy valóban különleges energiákat éreztek itt. Az ausztrál őslakosok a mai napig gyógyítóként és szentként csodálják a hegyet. Egy darabot elvinni belőle otthoni gyógyítási célra azonban nem érdemes, ugyanis úgy tartja a mondás, hogy ha egy darabkáját is elvisszük a sziklának, szörnyű balszerencsék érnek majd minket.
+1: A sarki fény útja
Sarki fény akkor keletkezik, amikor a napszél annyira felkavarja a magnetoszférát, hogy töltött részecskék hatolnak be a napszélből és a magnetoszférából a felső légkörbe, a Föld mágneses mezejének vonzására, ahol energiájuk egy részét átadják a légkörnek. (Fotó: Getty Images)
Ezzel ellentétben az őslakosok úgy gondolják, hogy a jelenségnek köze lehet az elhunytak lelkéhez. (Fotó: Getty Images)
A jelenség 80–1000 km magasságban fordul elő, de leggyakrabban 100 km körüli magasságban figyelhető meg. A színek közül leggyakoribb a világoszöld és a lilás szín. (Fotó: Getty Images)
A számik (a Lappföldön élő őshonos rénszarvaspásztorok), hagyományosan úgy gondolták, hogy a fény az elhunytak lelkének energiája. Annak ellenére, hogy gyakorta látták ezeket a varázslatos fényeket, amelyeket ma már északi fényként vagy sarki fényként nevezünk, az őslakosok a szívükben a mai napig megőrizték azokat titokzatos rejtélyek vagy megfoghatatlan fantomok forrásának. Kétségtelen tehát, hogy azok számára, akik fogékonyak az energetikára, ezek a jelenségek egyfajta kapcsolatba lepési lehetőséget jelenthetnek a múlttal.