Csernus doktor: ne fösvénykedjünk, a halál úgyis mindent elvesz!

nlc | 2013. Október 29.
Dr. Csernus új könyvében arra keresi a választ, hogyan találhatjuk meg a saját poklunkból kivezető utat, és hogyan álljunk talpra. A kiút címmel hamarosan megjelenő kötetben arról is beszél, van-e értelme a gyűjtögetésnek, a halmozásnak.

Az Erőszaktevők és a Torkosok után az ismert pszichiáter egy újabb „csoportot” emel ki az általa Dante poklába tartozóknak nevezettek közül. Ők a Fösvények. „Gyűjtünk, ülünk a ládánkon, de semmilyen igazi értéket nem adunk. Minél görcsösebben akarunk valamit megőrizni, az annál inkább és gyorsabban kifolyik a kezünk közül. Minek ezt csinálni?” – teszi fel a kérdést Csernus doktor, aki szerint igazából semmit sem fogunk magunkkal vinni, a halál ugyanis mindent elvesz tőlünk. „Ha azonban a szépséget, jóindulatot másokkal is megosztanánk, szebb lenne a környezetünk, maga a világ” – hangzik a pszichiáter jó tanácsa, melyet a november 7-én megjelenő könyvében részletesen is kifejt.

 „Orvosként régóta stigmatizált emberekkel dolgozom, olyanokkal, akik a saját poklukban fortyognak, és nem látják a kiutat. Vajon mit jelent a pokol? Mit jelent talpra állni, és felnőttként élni? Nekem meggyőződésem, hogy amibe egy ember juttatta önmagát, abból ki is mászhat. De hogyan? Mi az út? Ezekről a folyamatokról, az első lépésekről szól ez a könyv, különös tekintettel a mai huszonéves fiatalokra, akiket divatos szóval Y generációnak is neveznek. Jó ideje érdekel már, hogy milyenek ők, milyen erők, kétségek munkálkodnak bennük, hiszen ők a jövőnk letéteményesei” – meséli az ismert pszichiáter a legújabb könyvéről.

Csernus doktor a Nők Lapja Cafén:

mceBlockPasteEnd
Exit mobile version