A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassunk.
Részletes leírás
A gyerekeknek gyakran hétvégén is kell tanulniuk, és ez nem mindig megy zökkenőmentesen. Néhány tippet hoztunk arra, hogy hogyan lehet ezt gyorsabbá és hatékonyabbá tenni.
Egy olyan helyen, ahol semmi nem vonja el a gyerek figyelmét a tanulástól, sokkal könnyebb nekilátni a dolognak. Az íróasztalán ezért ne legyen más, csak könyvek, füzetek, tanszerek. Érdemes rendet rakni, mielőtt hozzáfog a tanuláshoz, hogy kényelmesen elférjen az íróasztalon.
Ha befejezte a leckeírást, akkor pakolja el a dolgait, ezzel lezárja a folyamatot, és a szülő is látja, hogy befejezte a tanulást. A legjobb, ha a gyerek azonnal bepakol a táskájába, és akkor ezzel később nem kell bajlódni.
Beszéljétek meg, mielőtt nekiáll a leckének, hogy mit kell megtanulnia, és ez mennyi időt vesz igénybe. Így mindenki pontosan tudja, hogy a kellemes hétvége kellemetlen pillanatai, órái mennyi ideig tartanak. Ezen kívül a gyerek jobban beosztja az idejét és nem ábrándozik! Ha az előirányzott időnél sokkal tovább tart a tanulás, érdemes megkérdezni, hogy hol akadt el…
Tanulóidő alatt az okostelefonokat érdemes lenémítani, a számítógépet úgyszintén. Még egy koncentrálni tudó felnőttet is kizökkent, ha mellette csipog, pittyeg állandóan egy kütyü. A legjobb arra az egy-két órára teljesen kiiktatni ezeket a hangokat, hogy a gyerek tényleg tudjon koncentrálni.
Érdemes félóránként kinyitni az ablakot, hogy friss levegő jöjjön be. A legjobb előadáson is elalszanak a résztvevők, ha nincs levegő, pont így van ez az otthoni tanulással is. Persze nem kell megfagyasztani a kisdedet, csak éppen fel kell frissíteni a helyiség levegőjét.
Mindig mozgás után kell leülni tanulni, mert akkor jobban tud koncentrálni, és gyorsabban elsajátítja a tananyagot. Arról nem is beszélve, hogy nem érez olthatatlan vágyat arra, hogy felpattanjon az íróasztal mellől.
Nem szabad hosszú órákon át elvárni, hogy a gyerek tanuljon. Kb. félóránként érdemes beiktatni egy-egy szünetet, és utána folytatni újult erővel a leckét.