Az őseink is szerették a szexet

K.G. | 2022. Október 21.
Rómától Indián át Amerikáig az erotikus művészet mindig is létezett, bizonyítva, hogy az emberek ősidők óta szeretik a szexet.

Az szexualitás az emberi tapasztalat része, amióta csak létezik az ember. A civilizáció kezdete óta az emberek beépítették a szexualitást az erotikus művészetbe, az istentiszteletbe és a mindennapi életbe. Voltak kultúrák és idők, amikor a szexualitásra való kifejezett utalásokat jobban elfogadták a társadalmi normák, és voltak idők, amikor nem.

A szexualitást elnyomó szemlélet, amelyet az egyház a középkorban képviselt, majd a viktoriánus korszak elfojtott szexualitása azonban a nyugati világban sokakat abban a hitben hagyott, hogy a múltban kevesen, vagy egyáltalán nem voltak hajlandóak és képesek elfogadni, sőt megélni a szexualitásukat. A legtöbben a múltra tekintve egy olyan korszakra gondolnak, ahol a szexualitás tabutéma volt, egészen a 60-as és 70-es években bekövetkező. úttörő társadalmi változásokig. Ezt a nézetet a 20. század törvényhozói is támogatták, akik gyakran a erotikus töltetű tárgyakat és eseményeket egyszerűen kitörölték a történelemkönyvekből és a múzeumokból.

Egy férfi és egy gésa, 1714 körül. A British Museum gyűjteményében található (Kép: Getty Images)

Ahogy a szexuális normák a 20. század folyamán megváltoztak, elkezdtük látni a múlt valódi természetét, és azt, hogy sok múltbeli civilizáció olyan módon ünnepelte a szexualitást és a nemi szerveket, ami ma szélsőségesnek tűnne. A péniszeket és vaginákat ábrázoló szobrok világszerte elterjedtek a kultúrákban, és sokan e nemi szervek eltúlzott alakjait a termékenység isteneinek ábrázolásaként használták. Rómától Indián és Perzsián át Amerikáig az egész ókori világban létezett erotikus művészet. Ezt néha arra használták, hogy jelezzék, hogy egy hely bordélyház volt, vagy hogy elősegítsék a termékenységet, szexuális történeteket meséljenek el, vagy akár sírokat jelöljenek az erotikus remekművekkel. Íme néhány az erotikus művészet legérdekesebb történelmi darabjai közül.

erotikus szobor

Erotikus ábrázolás a Khajuraho templomcsoport egyikén, Madhya Pradeshben, Indiában. A templomok mind a hinduizmus, mind a dzsainizmus elkötelezettjei voltak, és a 11. századból származnak (Kép: Getty Images)

jade-sex-statue

A Ming-dinasztia (1368-1644) idején jádekőből készült erotikus műalkotás (Kép: China Photos/Getty Images)

arabic-sex-scene

Erotikus kép egy illusztrált muszlim hadíszból, 14. század, Irán (Kép: Fine Art Images/Heritage Images/Getty Images)

görög szex

Egy ókori boroskancsó, amely egy kliens és egy prostituált aktusát ábrázolja (a falon egy pénzes zacskó lóg), i. e. 480 és 470 közé datálható (Kép: Wedding Painter/Wikimedia Commons)

erotic-composition

Szexuális aktust ábrázoló szobor, korai ptolemaioszi időszak (i. e. 305-30), Alexandria, Egyiptom (Kép: Brooklyn Museum)

bulgarian-gilt

Ezüst aranyozott tányér erotikus jelenettel, trák civilizáció, Kr. e. 4. század, Letnica, Bulgária (Kép: DeAgostini/Getty Images)

fellatio-moche

A mocsika nép által készített, fellációt ábrázoló kerámia, i.e. 100 és 700 között, Peruból (Kép: Lyndsayruell/Wikimedia)

mexico-threesome

Három ülő alak, egy férfi két nővel szexuális helyzetben, Mexikó, Kr. u. 1. század (Kép: Werner Forman/Universal Images Group/Getty Images)

Cseroki pipa

Cseroki szertartási kőpipa erotikus jelenettel, Kr. u. 10. század (Kép: Werner Forman/Universal Images Group/Getty Images)

kinai_fal

A Ming-dinasztia (1368-1644) idején készült erotikus dombormű, Shaanxi tartomány, Kína (Kép: Getty Images)

egypt-goddess

Anyaistennő, Ptolemaioszi időszak, i. e. 305-51, Egyiptom (Kép: Getty Images)

Via

Exit mobile version