Eddig meghámoztad a kivit? Rosszul tetted!

Németh Orsi | 2023. Október 20.
Miért érdemes rászánnod magad, hogy megedd a kivi héját? Igyekszünk meggyőzni, miért érdemes megbarátkozni a gondolattal.

Vannak olyan gyümölcsök, amiket kötelező meghámozni, mielőtt elfogyasztjuk őket, ilyen például az ananász, szinte minden citrusféle és a banán. Vannak olyan gyümölcsök, amelyeket soha nem kell, például a szőlőt és a cseresznyét; és akadnak olyan gyümölcsök is, amelyeknél a hámozás választás kérdése, például alma, körte és őszibarack. A kivit az emberek többsége az első kategóriába sorolja, de valójában a harmadikba tartozik – írja a LifeHacker.

Miért együnk kivit héjastól?

A kivi héja nagy koncentrációban tartalmaz rostokat, folsavat és E-vitamint.

Segít megőrizni sejtek egészségét azáltal, hogy leköti a szabad gyököket.Ha meg bírjuk enni a kivi héját, akkor mindhárom tápanyaghoz nagyobb mennyiségben juthatunk hozzá: a rostoknál 50 százalékos, a folsavnál 32 százalékos, az E-vitaminnál pedig 34 százalékos a különbség ahhoz képest, mintha csak a gyümölcshúst fogyasztanánk el.

(Fotó: unsplash)

Tudtad? A kivi héja sok antioxidánst is tartalmaz.

Valójában a héjban magasabb az antioxidánsok koncentrációja, mint magában a gyümölcshúsban.Ha nagyon zavaró a kivi szőrös héja, akkor dörzsöljük le egy tiszta konyharuhával, zöldségkefével. A kivi fogyasztása ettől függetlenül is okozhat irritációt, ami annak köszönhető, hogy kalcium-oxalát kristályokat, úgynevezett rafidokat tartalmaz, ezek pedig apró karcolásokat ejthetnek a szájban.

Summa summarum: függetlenül attól, hogy megesszük a kivit héjastól vagy sem, fogyasztása számos egészségügyi előnnyel jár:

Exit mobile version