Bár sokkal többet beszélünk a frankhitesek problémáiról, sajnos azok sincsenek biztonságban, akiknek a hitelük forintban lett folyósítva. Magas a munkanélküliek aránya, a válság miatt csökkent a fogyasztás és természetesen az ország gazdasága sincs a legjobb helyzetben. Persze azok, akik fix havi részlettel vették fel a hitelt és forintban, azok egy kicsit jobb helyzetben vannak, hiszen a váratlan árfolyamváltozások őket olyan nagy mértékben nem érintik, de azért számukra sem egyszerű ennek az időszaknak az átvészelése. Nagyban függ ugyanis a megélhetésünk a munkahelyünktől. Milyen ágazatban dolgoznak, a cégük hogyan tudott reagálni a válságra. A lakosság nagyobb része ugyanis lassan feléli a tartalékait, és egyre nehezebbé válik a túlélés és a hitelek törlesztése. A frankhitelesek helyzete pedig kétségbeejtő.
A frankhitelezés kezdetekor 160-170 forintot ért a frank, majd erősödött a hazai fizetőeszköz, és a frank árfolyama 130-140 forintra esett. Ez volt az az időszak, amikor sokan a svájci pénz hitele mellett döntöttek. Manapság azonban 220 forintnál tart a frank, ami azt jelenti, hogy akár 60-70 százalékkal is megemelkedhetett a törlesztőrészlet, csak az árfolyamváltozás miatt.
Az állam megígérte a segítséget, de ahhoz, hogy érdemben valami változzon az állam, a bankok és a civil szervezetek együttes erejére lenne szükség.
Amíg pedig ez nem következik be, addig egyedül kell boldogulnunk.
Figyelhetjük naponta a frank árfolyamát, de sajnos ettől még nem tudjuk előteremteni a pénzt, amivel tartozunk.
Egy biztos!
A szakemberek azt javasolják, hogy most ne váltsuk át a devizahitelünket forinthitelre, mert ez az időszak nem megfelelő, hiszen nagyon sokat veszítenénk. A kamatkülönbözet miatt ugyanis jelentősen emelkedne a törlesztőrészletünk.
Előző cikkeink:
Dolgozzon helyettünk a pénzünk, éljünk jobban a hozamból >>>
Mit tudsz az állampapírokról és a kötvényekről? >>>
10% már elég a gondtalan élethez? >>>
Tudj meg többet a folyószámláról! >>>
Átutalásos fizetés belföldön és külföldre >>>
Legyen biztonságos az internetes vásárlásunk! >>>
Védd meg magad a tolvajoktól! >>>
Hitelkártya vagy bankkártya >>>
Adósságrendező hitel, tényleg segít megoldani a problémát? >>>
THM és amit tudni kell róla >>>
Devizahitel -miért csapolja meg a családi kasszát? >>>
Elektronikus bank, a 21. század szolgáltatása >>>
A jövőnk a mi kezünkben is van >>>
Hogyan fektessük be a pénzünket? >>>
Lehet jóbarát a bankkártya? >>>
Amikor nincs más kiút, csak a hitel >>>
Vezessük be gyermekeinket a pénzügyekbe! >>>
Hitelfelvétel? Mire figyelj? >>>