A legnagyobb piaci szereplők sosem találgatnak, ők hatalmas összegeket áldoznak arra, hogy kutattassák a jövőt és időben felkészüljenek rá. Bizonyos szempontból követnünk kellene a példájukat. A “mit hoz a jövő?” gyakran szorongató és bizonytalan kérdezgetése helyett a legjobb stratégia, ha rugalmassá gyúrjuk magunkat, és félelem helyett izgalommal várjuk a változásokat. Így sokkal nagyobb az esélyünk, hogy azokkal a helyzetekkel is megbirkózunk, amelyeket leginkább kényszerhelyzetekként jellemezhetünk: saját betegségünk vagy családtagjaink tartós ápolása, állásvesztés, természeti vagy egyéb katasztrófák, vészhelyzetek. Ezekben a sokszor kilátástalannak tűnő helyzetekben is pluszenergiákat nyerhetünk, ha az alapfélelemtől már korábban megszabadultunk.
A nők jövőbe vetett hite a kutatók szerint jórészt attól függ, van-e gyermekük, illetve hogy hogyan vélekednek a gyermekvállalásról. A legoptimistábbak az elkövetkezők szempontjából a nagycsaládos anyák, de ez logikus: ők biztosabb hátországgal rendelkeznek idősebb napjaikban.
A Nők Lapja című hetilap saját jövőkutatásában leginkább a személyes jövőről kérdezzük a nőket. Nemcsak tervezni kérjük őket, de arra is: engedjék szabadon a fantáziájukat… Mondd el te is véleményedet!