A nők munkaerő-piaci egyenjogúságával elérhető növekedés olyan mértékű lenne, mint az Egyesült Államok és Kína éves GDP-je együttvéve.
A jelentésből kiderül továbbá, hogy már az is rendkívül kifizetődő lenne, ha minden ország oly mértékben lenne képes javítani a nők egyenlőségét a munkaerőpiacon, mint az e téren leghaladóbb ország a saját régiójában. Ez 12 milliárd dolláros növekedést eredményezhetne, ami az Egyesült Királyság, Németország és Japán összesített éves GDP-jének felel meg.
A kutatók 95 országot vizsgáltak, ebből 40-ben rendkívül magas a nemek közötti egyenlőtlenség a munkaerőpiacon. A három fő tényező, melyben a nők háttérbe szorulnak: kevesebben dolgoznak, kevesebb órát és aránytalanul nagy számban vannak jelen az alacsony termelékenységű szektorokban.
1980 és 2010 között 20 százalékkal növekedett a nők részvétele a munkaerőpiacon, ugyanakkor a jelentés hangsúlyozza: a nők világszerte még mindig rendkívül alulreprezentáltak fizetett munkaerőként, illetve a politikai és a gazdasági élet vezető pozícióiban.