Évente egy alkalommal rendezi meg az FKF Zrt. az ingyenes lomtalanítást Budapesten, segítve minket abban, hogy rendet rakjunk otthonunkban, környezetünkben. Fontos tájékozódnunk, hogy kerületünkben mikor lesz lomtalanítás 2017-ben, mert így alaposan át tudjuk gondolni: mire van még szükségünk feltétlenül, és mi az, amitől már évek óta nem tudunk megszabadulni, csak a helyet foglalja.
Felkészülni, rajt! Indul a 2017-es lomtalanítás!
Ha megvan, hogy mikor lesz lomtalanítás idén a mi utcánkban, nem árt, ha már pár héttel előtte rászánunk egy napot, vagy akár egy hétvégét, hogy átnézzük, mi minden halmoztunk fel a szekrény tetején, a kamrában, a padláson, a garázsban, na és persze a pincében. Az ingyenes lomtalanítás során elsősorban a nagyobb méretű, kidobott tárgyakat gyűjtik be a Fővárosi Közterület Fenntartó autói és dolgozói: bútorok, háztartási gépek, műszaki cikkek. Persze ha igazán tudatosak vagyunk, nem dobunk mindent rögtön a kupac tetejére, hanem a mások számára még értékes, vagy hasznosítható tárgyakból rendezhetünk ún. garázsvásárt, ahol még pénzt is kereshetünk a megunt könyvek, ruhák, ülőalkalmatosságok filléres kiárusításával.
A 2017-es lomtalanítások kikészítési időpontjai Budapesten:
- V. kerület – február 24.
- I. kerület – február 25.
- XIII. kerület – február 26. – március 5.
- VIII. kerület – március 6–12.
- III. kerület – március 16-28.
A többi kerület lomtalanítási időpontjairól az FKF folyamatosan frissülő tájékoztatást ad.
A kikészítésre a megjelölt napokon 18 óra után lesz lehetőség. A lomok elszállítására pedig mindig a következő napon kerül sor.
Ezt ne tedd a lomok közé!
Aztán ha végre elhatároztuk magunkat, és eldöntöttük, hogy megszabadulunk a már nagyon nem használt, elromlott 20, vagy akár 100 dologtól, sajnos van pár holmi, amit nem tehetünk ki az utcára még a lomtalanításra 2017-ben hivatalosan megjelölt napokon sem.
Ezek a következők:
- a háztartásokban naponta képződő hulladékot
- ipari, mezőgazdasági, szolgáltatási tevékenység következtében keletkezett hulladékot
- veszélyes hulladékot
- építési törmeléket
- gumiabroncsot
- zöld hulladékot
- szénport, hamut
- földet
- szelektíven gyűjtött üveg, műanyag, papír és fémhulladékot
- gépjárműroncsot