A június elején felolvasott, ötoldalas névtelen levél legfőbb állítása az, hogy írója magára vállalja a szörnyű tettet, és az áldozat, Renner Erika jelenlegi vőlegényére próbálja terelni a gyanút. A levél lényegében azt állítja, hogy sok hónappal a lúgos támadás előtt a vőlegény az anonimitásba burkolózó szerzőt akarta megbízni azzal, hogy maró anyaggal öntse le Renner Erikát.
Bár a BRFK június elején úgy döntött, hogy nem vizsgálják a lúgos támadás ügyében előkerült különös dokumentumot, a levél célpontja, a vőlegény nem hagyta annyiban a dolgot, és hamis tanúzás miatt feljelentést tett. Az ügyészség a vőlegény feljelentése nyomán vizsgálódott, és a szerdán kiadott közleményükben azt írják, hogy a levél valótlanságokat állít
A feljelentésben megjelölt levél íróját a Fővárosi Főügyészség beazonosította, és egyúttal megállapította, hogy a feljelentés tárgyát képező levél valótlan tartalmú.
Közlik továbbá, hogy a feljelentést egyelőre mégis el kell utasítaniuk, mert a büntető törvénykönyv rendelkezése szerint a hamis tanúzás miatt mindaddig, amíg az alapügy (magának a lúgos támadásnak az elbírálása) nem fejeződik be, büntetőeljárás csak az alapügyben eljáró hatóság feljelentése alapján indítható. Ugyanakkor azt ígérik: “e törvényi akadály elhárultával, azaz az alapügy jogerős befejezését követően a feljelentést az ügyészség haladéktalanul elbírálja”.