Hét évet kapott a Krisztina körúti szexuális erőszak elkövetője

nlc | 2022. Április 25.
A kisgyermeket nevelő férfit hat évre kiutasították Magyarország területéről.

Hét év börtönre ítélte a Budai Központi Kerületi Bíróság azt harmincas román férfit, aki tavaly június közepén megerőszakolt egy hazafelé sétáló nőt a XII. kerületben, a Krisztina körúton. A Fővárosi Törvényszék tájékoztatása szerint a kisgyermeket nevelő férfit hat évre kiutasították Magyarország területéről. –  számolt be a 24.hu.

Képünk csak illusztráció. (Fotó: Pixabay)

A vádhatóság szerint a férfi tavaly június 18-án az éjszakai órákban, a Krisztina körút és Csaba utca sarkán megszólította a hazafelé tartó nőt, és beszélgetést kezdeményezett vele. A nő eleinte válaszolt a gyanúsított kérdéseire, aztán kellemetlennek találta a beszélgetést és próbálta elküldeni a férfit, miközben igyekezett gyors tempóban elhaladni mellőle, a férfi azonban továbbra is követte őt.

Amikor a nő egy lépcsősorhoz ért, még gyorsabb tempóban kezdett menni, hogy maga mögött hagyja a vádlottat. A férfi a lépcsőnél azonban rátámadt, és a derekánál fogva földre rántotta, majd fojtogatni kezdte és megerőszakolta. A nőnek eltört az egyik ujja a brutális bántalmazás folytán.

A férfi tagadta a bűncselekmény elkövetését az elfogása után, és azt állította, hogy a nő beleegyezésével történt a dolog. A rendelkezésre álló bizonyítékok azonban cáfolták az állításait.

A bíróság a büntetés kiszabásakor enyhítő körülményként értékelte azt, hogy a férfi egy kiskorú gyermek eltartásáról gondoskodik, míg súlyosító körülmény volt a büntetett előélete, továbbá az, hogy cselekményét éjjel, valamint büntetőeljárás hatálya alatt követte el. Az ítélet nem jogerős.

A szexuális erőszak nem csak rövid távon rettenetes kín, hanem hosszútávon is okozhat fizikai és mentális gondokat. A University of Pittsburgh közegészségügyi szakának kutatócsoportja például nemrég arról számolt be, hogy ilyen jellegű támadások áldozatainál nagyobb egy olyan típusú agykárosodás kialakulásának kockázata, amely összefüggésben áll a kognitív képességek romlásával, demenciával és sztrókkal is.

Exit mobile version