Donald Trump megvédi a nőket. Akkor is, ha nem kérik

TóCsa | 2024. November 05.
Amennyiben Donald Trump elveszíti a 2024-es választásokat, sokak szerint azért lesz, mert szembefordult a nőkkel. Persze a jelenség nem új, és nem is nagyon várhattunk mást egy politikustól, akinek az egyik leghírhedtebb mondata a „Ragadd meg őket a p*ncijuknál fogva!”

Donald Trumpról már a 2016-os választások óta tudjuk, hogy rá nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint bármelyik más politikusra az Egyesült Államokban. Elhíresült mondása szerint, ha az 5. sugárúton agyonlőne valakit sok-sok ember szeme láttára, az emberek akkor is simán szavaznának rá. Míg más jelöltek esetében az elkövetett hibák megbosszulják önmagukat, Trump a hívei körében mintha golyóálló lenne.

Az egyes beszólásaival hiába sérti vérig a nőket, a nem keresztény vallásúakat vagy a nem fehér bőrszínűeket, ezek mind simán lepörögnek róla, sőt, hogy a történet még bizarrabb legyen, a sértegetettek közül is sokan gondolják továbbra úgy, hogy ő a megfelelő választás arra, hogy „Újra naggyá tegye Amerikát”, jelentsen ez bármit is.

Ment a hűtlen nehéz fejjel

Trump hozzáállása a nőkhöz már önmagában elég sötét ahhoz, hogy minden jóérzésű, nem incel besorolású ember viszolyogni kezdjen tőle, és ez már nagyon régóta így van.

Bár a keresztény értékeket tűzte a zászlajára, és számos egyházi vezető támogatását élvezi, és a felszínen örömmel mutatja magát egy hagyományos amerikai család konzervatív családfőjének, a látszat mögötti kép egész mást sugall.

Miközben 2006-ban a felesége épp odahaza babázott az akkoriban született Barron Trumppal, ő a pornós Stormy Daniels társaságában múlatta az időt. És ez csak egy (igaz, a bíróságnak köszönhetően a legjobban dokumentált) az exelnök számos feljegyzett afférja, kalandja és szexuális zaklatási ügye közül, amiket bizonyíthatóan nagyüzemben végzett évtizedek óta, és amikkel egy darabig ugyan bőszen foglalkozott a sajtó, ám látva, hogy szinte semmilyen hatással nem bírnak Trump választási esélyeire, az ügyek háttérbe kerültek.

Donald Trump, Melania Trump, Jeffrey Epstein és Ghislaine Maxwell a Mar-a-Lago Klubban, 2000-ben, Palm Beach, Florida (Fotó: Davidoff Studios/Getty Images)

A fentieknél is súlyosabb vád, hogy az elnökválasztás nagy esélyese bizonyíthatóan közeli barátságot ápolt Jeffrey Epsteinnel, Amerika legismertebb pedofiljával, akinek gyakorta utazott a magángépén és vendégeskedett azon a privát szigeten, ahol a férfi a törvénysértő, kiskorúakat érintő orgiáit tartotta. Nemrég napvilágot látott bő százórányi hangfelvétel Epsteinről, amiben arról beszél, mekkora cimborák voltak Trumppal, akit a pedofil férfi úgy jellemzett, hogy „Nincs morális iránytűje”. Mindez a népszerűségére semmilyen hatást nem gyakorolt.

Miközben az exelnököt támogató összeesküvéshívő, elvetemült mozgalom, a Qanon egyik legfontosabb, teljesen megalapozatlan és hamis vádja a demokrata politikusokkal szemben, hogy titkos pedofil hálózatot üzemeltetnek, az érdekes módon egyáltalán nem zavarja őket, hogy az emberük bizonyítottan a BFF-je volt Amerika legismertebb pedofiljának.

Az igazság – legyen az bármilyen sokkoló – Donald Trumppal szemben nem rúghat labdába.

Trump: Férfihatalom, férfifelelősség nélkül

Trump nőkhöz való hozzáállását jól mutatja, hogy az elnöksége során (és azóta is) milyen szerepet szán a feleségének, a First Ladyvé avanzsált Melania Trumpnak. Melania gyakorlatilag a biodíszlet szerepét tölti be a vezető republikánus politikus oldalán, akinek a legfőbb szerepe, hogy a fotókon ott álljon Donald és Barron közelében, karácsony környékén feldíszítse a Fehér Házat, és üres, semmitmondó üzenetekben dicsőítse a férjét. Míg az őt megelőző First Ladyk maguk is aktív politikai szereplőkké váltak (Hillary Clinton később elnökjelölt lett, és ha Michelle Obamanak lennének ilyen ambíciói, ő is jó eséllyel indulna), Melania nem is álmodozhat erről.

Donald Trump világában a hatalom a férfiaké.

Kétségtelen, hogy akadnak a MAGA mozgalomnak elhíresült nőtagjai, gondoljunk csak a fegyvermániás Marjorie Taylor Greene-re, legyenek ők bármennyire híresek, Trump férfiközpontú világában mindig csak sokadrangú mellékszereplők lehetnek, bármiféle önállóság és komolyabb előre lépési lehetőségek nélkül.

A republikánusok elnökjelöltje, Donald Trump volt amerikai elnök, Melania Trump volt first lady és Ivanka Trump ünnepel, miután Trump hivatalosan is elfogadta a republikánus elnökjelöltséget (Fotó: Joe Raedle/Getty Images)

Donald Trump univerzumában a férfiaknak hatalma van, de a hatalommal nem jár együtt felelősség. A nők szüljenek gyerekeket, de a férfiaknak már ne kelljen részt venniük a felnevelésükben. Ha az aktus során gyerek fogan, a nőnek kötelessége szülni, majd gyereket nevelni, a férfi pedig komolyabb következmények nélkül táncolhasson ki a felelősség alól.

Donald Trump politikájának egyik legfontosabb következménye volt, hogy megkérdőjelezte a nők nehezen kivívott jogát az abortuszhoz azzal, hogy az erről szóló döntés jogát átadta az egyes tagállamoknak. Míg korábban az ország teljes területén lehetőség volt az abortuszra, egy legfelsőbb bírósági döntés (melynek számos tagját Trump nevezte ki az elnöksége idején) következtében ma már a tagállamok döntenek erről, és a konzervatív vezetésű államok gyorsan éltek is a lehetőséggel: sorra tiltották az abortuszt. Sokan attól félnek, hogy ez csak az első lépés volt, és ha Trump újra hatalmat kap, a tiltás akár az USA összes államában érvénybe léphet.

Trumpot nem érdekli, mit gondolnak a nők

Amennyiben Donald Trump a saját testük feletti rendelkezés jogát ilyen könnyedén elveheti a nőktől, mi állíthatja meg abban, hogy ennél többet is elvegyen tőlük?

Lehet, hogy maga Trump még nem vonta kétségbe a nők szavazójogát, de egyes hívei már igen, és ha nekik akar kedvezni, akár még ez is veszélybe kerülhet.

És ez nem puszta riogatás. Az exelnök elmúlt tíz éve a bizonyíték arra, hogy vele a lehetetlen is megtörténhet. Az oltástagadó Robert F. Kennedy Jr. nemrégiben kiszállt a választási játékból és Trump egyik fő támogatójává vált. Ő nyíltan vállalja, hogy azt szeretné elérni, hogy az Egyesült Államokban betiltsák az oltásokat. Amikor Trumpot nemrég erről kérdezték, azt nyilatkozta, hogy nem zárja ki ennek lehetőségét. Gondolta volna bárki egy-két éve, hogy ennek reális esélye lehet?

Kamala Harris alelnök és Donald Trump volt elnök elnökválasztási vitájának élő közvetítése, 2024. szeptember 11-én (Fotó: VCG/VCG a Getty Images-en keresztül)

Ha végignézünk Donald Trump életútján, karrierjén és politikáján, egészen nyilvánvalóvá válik, hogy a nőket másodrangú állampolgároknak tartja, akik azért vannak, hogy szépek legyenek a férfiak kedvéért és persze gyerekeket szüljenek nekik. Ha Trump egy nőt megdicsér, a dicséret szinte mindig a külsejére vonatkozik, és ha egy nőt akar megalázni, garantáltan a szépségére (vagy épp annak vélt hiányára) is tesz degradáló megjegyzéseket. Augusztusban, az egyik kampányrendezvényén például megjegyezte, hogy

Jobban nézek ki, mint Kamala Harris.

Wisconsinban Trump azt is nyilvánvalóvá tette, hogy nem igazán érdekli, mit gondolnak a nők.

Meg fogom védeni a nőket. Ha tetszik nekik, ha nem.

Ezután a stadion tömegéhez fordult, és megkérdezte: „Van itt olyan nő ebben a hatalmas stadionban, aki nem akarja, hogy megvédjem? Van olyan nő a stadionban, aki azt akarja, hogy megvédje őt az elnök?”

Ahogy az lenni szokott, a válasz már egyáltalán nem érdekelte.

Exit mobile version