8 gyönyörű fotóalbum, amit érdemes betenni a karácsonyfa alá

Leéb Ádám | 2015. December 22.
Ha tanácstalan vagy, hogy mit vegyél karácsonyra szeretteidnek, ennek a listának nagyon fogsz örülni. Összeválogattunk 8 fotóalbumot azok közül, amelyek a legjobban tetszettek nekünk idén. Persze nem maradhat ki a sorból fotósunk, Révai Sára Lovak című könyve sem, hiszen erre különösen büszkék vagyunk.
Fotóalbumot karácsonyra

Helmut Newton – Playboy

A Playboy ötvenedik születésnapjára készült el ez a remek fotóalbum, a huszadik század legbefolyásosabb fotósa, Helmut Newton képeivel. Newtonra jellemzőek a gondosan megkomponált, szinte filmszerű felvételek, egyedi stílusa nagy hatással volt a Playboy képi világára és az aktfotózásra szerte a világon. A könyvben látható 150 fekete-fehér és színes fotó között olyan hírességek is szerepelnek, mint Nastassja Kinski, Nicole Kidman vagy Naomi Campbell. Helmut Newton Playboy című fotóalbuma megvásárolható a Mai Manó Ház könyvesboltjában.

 

 

Thames & Hudson – Magnum

A legendás Magnumot 1947-ben alapította Robert Capa, Henri Cartier-Bresson, George Rodger és David Seymour. Az első olyan fotóügynökség volt, ahol a fotósok teljesen szabad kezet kaptak. Felosztották egymás között a kontinenseket, így szinte minden fontos helyszínről képesek voltak tudósítani, legyen az a spanyol polgárháború vagy a normandiai partraszállás. A könyvben egyaránt helyet kaptak a korai időszak legendás, valamint a Magnum fotósainak ritkán látott képei is. Keressétek a Mai Manó Ház könyvesboltjában!

 

 

Andrew Knapp – Find Momo

A kutyás oldalak közül kétségtelenül Andrew Knapp profilja az egyik legkedveltebb az Instagramon. Momo, a border collie és a kanárisárga Volkswagen T1 Kombija mára meghódította az internetet. Andrew és kis társa folyamatosan úton vannak, és szállítják nekünk a jobbnál jobb képeket a világ legszürreálisabb helyeiről. Knapp csodálatos fotóit az teszi még gazdagabbá, hogy elrejti rajta Momót, akit nekünk kell megkeresni!

 

 

Vivian Maier – Street Photographer

Bár Vivian Maier, az amerikai dadus az 50-es években élt és alkotott, a világ – egy véletlennek köszönhetően – csak pár évvel ezelőtt fedezte fel őt. Megszállottja volt a fotózásnak, képeit azonban soha nem mutatta meg senkinek. Fotói egy véletlennek köszönhetően csak 2007-ben láttak napvilágot, azóta bejárták az egész világot. Vivien Maier csodálatos képeiből készült albumot megtaláljátok a Mai Manó könyvesboltjában.

 

 

Brandon Stanton – Humans of New York

Több mint 16 millió követővel a Facebookon mondhatjuk, hogy a Humans of New York az egyik legsikeresebb fotósblog a világon. Brandon Stanton gyönyörű és őszinte fotóin New York polgárai mesélnek inspiráló történeteket az életükről, a városról, terveikről. A pár éve megjelent könyv megjelenése után hamar bestseller lett, azóta Stanton már a következő kötetén dolgozik. A könyv az Amazonról megrendelhető.

 

 

Révai Sára – Lovak

Fotós kollégánk, Révai Sára 2014-ben végigjárta Magyarország állami méneseit: Szilvásváradon, Hortobágyon, Mezőhegyesen és Bábolnán fotózott, közel egy évig. A lenyűgöző felvételek mellett írók és költők feljegyzéseit olvashatjuk Balassi Bálinttól Tandori Dezsőig, négyszáz év magyar irodalmából. A könyv a Corvina Kiadó gondozásában jelent meg. Megvásárolható a Líra és Libri könyváruházakban!

 

 

Cynthia Young – Capa in Color

Robert Capa a spanyol polgárháború és a második világháború alatt készített megrendítő és erőteljes fekete-fehér képeiről híres. Azonban kevesen tudták, hogy 1947-től kezdve haláláig majdnem mindig legalább két fényképezőgépet hordott magával: egyet fekete-fehér, egyet pedig színes filmmel felszerelve. Színes képeken örökítette meg többek között Pablo Picassót nyaralás közben, Ernest Hemingway-t és fiát, vagy Ingrid Bergmant és George Sanders színészeket is. A fotókból nemrég rendeztek kiállítást itthon, a Capa Központban. A könyv megrendelhető az Atlantisz Könyvkiadó oldalán.

 

 

Fábián Évi – Nők Magyarországon 2.

Fábián Évi könyve nem egyszerű portrégyűjtemény. A személyiségeket saját környezetükben mutatja be, és olyan rövid jellemrajzokat illeszt a felvételek mellé, amelyek csak a lényeget, a jelentőset emelik ki az életükből, a jelenükből és a karakterükből. Bárki is olvassa és nézi ezt a könyvet, mind ugyanazt fogja gondolni: mennyire jó büszkének lenni ezekre az alkotó, tevő, gondolkodó nőkre, akik a munkájuk és a hivatásuk mellett élik meg a nőiségüket, nemükhöz kötött és azon messze túlmutató szerepeiket. A Nők Magyarországon második kötetét megtaláljátok minden nagyobb könyváruház kínálatában.

 
Jakabos Zsuzsa úszó
Harcsa Veronika énekes
Halász Judit színész

 

További karácsonyi ajándékötletek az NLCafén:

Exit mobile version